Jauno Rīgas domes koalīciju mēģinās veidot no četrām frakcijām; mēra amatam virzīs Staķi

© Vladislavs Proškins/F64

Jauno Rīgas domes koalīciju mēģinās veidot no četrām frakcijām, pēc partiju apvienības "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (APP) kopīgā saraksta deputātu un partiju apvienības "Jaunā vienotība" (JV) politiķu tikšanās žurnālistiem pastāstīja APP mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis.

Starp apvienību "Attīstībai/Par!"/"Progresīvie" (APP) un "Jauno vienotību" (JV) panākta vienošanās Rīgas mēra amatam virzīt APP saraksta līderi Mārtiņu Staķi, pēc abu politisko spēku pārstāvju tikšanās žurnālistiem pastāstīja Staķis.

Šodien četri Rīgas domē ievēlētie politiskie spēki - "Attīstībai/Par!"/"Progresīvie" (APP), "Jaunā vienotība" (JV), Jaunā konservatīvā partija (JKP) un "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un Latvijas Reģionu apvienība (NA/LRA) - vienojās turpināt darbu pie jaunās Rīgas domes koalīcijas izveides.

Kā pēc pēdējās tikšanās ar NA/LRA teica APP mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis, ir panākta konceptuāla vienošanās par koalīcijas veidošanu un to, ka koalīcija atbalstīs viņu Rīgas mēra amatā.

NA/LRA pārstāvis Einārs Cilinskis teica, ka šīs sarunas ir bijis labs pirmais solis un tālāk jāvienojas par konkrētām detaļām. Pirmās sarunas neliecinot par kādām pretrunām, kas traucētu virzīties uz priekšu.

NA/LRA pārstāvis Edvards Smiltēns akcentēja, ka pārmaiņas Rīgā ir notikušas un ir panākta konceptuāla vienošanās par 39 deputātu koalīcijas izveidošanu.

Turpmāk notiks sarunas par sadarbības memorandu un citiem nepieciešamiem sadarbības dokumentiem.

Jau ziņots, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās visvairāk balsu ir ieguvis "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (APP) apvienotais saraksts, kuram seko "Saskaņa" un "Jaunā vienotība", liecina Centrālās vēlēšanu komisijas sniegtā informācija, apkopojot balsis no visiem 156 iecirkņiem.

JV līderis Rīgas domē Vilnis Ķirsis uzsvēra, ka topošajai koalīcijai jānodrošina stabils balsu vairākums, turklāt arī rīdzinieki ir nobalsojuši par pārmaiņām galvaspilsētas domē.

Politiskie spēki sākuši sarunas par galvaspilsētā veicamajiem darbiem, kā arī par to, kā tiks pieņemti lēmumi Rīgas domē. Politiķi solīja, ka arī pret opozīciju koalīcija neattieksies tā, kā to darīja iepriekšējā vara. Par amatu sadalījumu politiķi vēl neesot sprieduši.

Provizoriskie rezultāti liecina, ka Rīgas domē ir iekļuvuši septiņi politiskie spēki. APP saraksts tiks pie 18 deputātu mandātiem, "Saskaņa" iegūs 12 domnieku krēslus, "Jaunā Vienotība" - desmit, "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības apvienotais saraksts - septiņus, "Gods kalpot Rīgai" piecus, bet Latvijas Krievu savienība un Jaunā konservatīvā partija - katra pa četrām deputātu vietām.

Pirmās sarunas notika starp "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (APP) saraksta un "Jaunās vienotības" pārstāvjiem, kurām plkst.13 sekoja APP tikšanās ar Jauno konservatīvo partiju.

"Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības pārstāvji uz sarunu aicināti plkst.15.

No APP sarunās piedalās Mārtiņš Staķis, Mārtiņš Kossovičs un Viesturs Zeps.

APP saraksta līderis iepriekš aģentūrai LETA teica, ka koalīcija jāveido visām valdības koalīciju veidojošajām partijām, kuras ir iekļuvušas Rīgas domē - APP, "Jaunā vienotība", "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības apvienotajam sarakstam un Jaunajai konservatīvajai partijai. Viņš uzskata, ka koalīcijai jābūt pēc iespējas plašākai, lai varētu nodrošināt stabilu darbu un atvieglotu sarežģītu lēmumu pieņemšanu.

Savukārt iepriekšējās Rīgas domes koalīcijas partijām būšot jāpaliek opozīcijā, atzina Staķis.

Latvijā

Lietuvā šogad notikuši jau 13 ugunsgrēki, ko izraisīja degoši skrejriteņu akumulatori, tiek ziņots interneta vietnē “respublika.lt”. Cilvēki, kuri mitinās daudzdzīvokļu mājās, sākuši bažīties par savu veselību un drošību, kā arī, protams, par savu īpašumu, jo daudzviet dzīvokļos un kāpņu telpās šie agregāti tiek pieslēgti elektrotīklam, lai uzlādētos. Kādā vēstulē pat ir rakstīts: “Mēs dzīvojam blakus bumbai!” Kas notiek Latvijā ar tik populārajiem skrejriteņiem?

Svarīgākais