Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu oficiālais aģitācijas periods sāksies 7. jūlijā

© Oksana Džadana/F64 Photo Agency

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu oficiālais aģitācijas periods būs spēkā no 7.jūlija līdz 29.augustam, vēsta Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

KNAB norāda, ka partiju reklāmas izdevumi tiks uzskaitīti un KNAB turpinās kontrolēt partiju finansēšanas noteikumu izpildi, kā arī pārbaudīs, kā tiek ievēroti ierobežojumi, kas noteikti priekšvēlēšanu aģitācijai.

Partijas un partiju apvienības, kas iesniegušas deputātu kandidātu sarakstu, priekšvēlēšanu izdevumos varēs tērēt līdz 171 706 eiro. Savukārt ar partijām nesaistīta persona priekšvēlēšanu aģitācijai drīkstēs iztērēt līdzekļus, kas nepārsniedz 6 450 eiro.

Neskatoties uz to, ka atsevišķas partijas jau iepriekš sākušas aģitāciju Rīgas domes vēlēšanām, līdz aģitācijas periodam likums partijām nekādus aģitācijas ierobežojumus neparedz. Izmaksas, kas partijai radušās saistībā ar līdz šim izvietoto politisko reklāmu, būs jāatspoguļo attiecīgās partijas gada pārskatā par 2020.gadu.

Kā ziņots, Saeima par Rīgas domes atlaišanu lēma šī gada sākumā, savukārt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks augusta pēdējā sestdienā.

Laika periodā no vēlēšanu izsludināšanas dienas līdz vēlēšanu dienai partijām ir noteikti ierobežojumi un aizliegumi priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanai un izplatīšanai.

Vēlēšanu dienā, kā arī 30 dienas pirms vēlēšanu dienas priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana elektroniskā plašsaziņas līdzekļa televīzijas programmās un raidījumos ir aizliegta.

Vēlēšanu dienā, kā arī dienu pirms vēlēšanu dienas priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana elektroniskā plašsaziņas līdzekļa radio programmās un raidījumos, publiskās lietošanas ārtelpās un iekštelpās, preses izdevumos un valsts un atvasinātu publisku personu institūcijās un kapitālsabiedrībās, kā arī internetā ir aizliegta.

Administratīvo resursu izlietošana vēlēšanām ir aizliegta.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais