Aicina apsvērt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu pārcelšanu

 
©Dmitrijs Suļžics/F64 Photo Agency

Jaunā konservatīvā partija (JKP) ir pieņēmusi lēmumu jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatīšanās riska dēļ apturēt Rīgas domes priekšvēlēšanu kampaņu, vienlaikus mudinot apsvērt iespēju pārcelt gaidāmās vēlēšanas. To pašu mudina darīt arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

JKP aģentūru LETA informēja, ka jau šodien tiks sāktas sarunas par iepriekš rezervēto reklāmas vietu atcelšanu. Gadījumos, ja tas nebūs iespējams, JKP sola raidlaiku izmantot, lai informētu sabiedrību par to, kā pasargāt sevi un sev tuvos no Covid-19.

Tāpat JKP aicinās koalīcijas partijas lemt par iespējamu Rīgas domes vēlēšanu pārcelšanu.

JKP Rīgas mēra amata kandidāts Juris Jurašs uzskata, ka pašlaik nav īstais laiks kampaņām un politiķiem visa uzmanība būtu jāvelta gan Covid-19 saslimstības ierobežošanai, gan arī ekonomisko seku mazināšanai.

Jurašs tāpat aicināja visus Latvijas iedzīvotājus nedoties ceļojumos ārpus valsts, saglabāt vēsu prātu un būt atbildīgiem, lai, kopīgi strādājot, tiktu galā ar krīzi.

Arī ZZS aicina pārcelt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas uz 29. augustu, ievērojot valstī izsludināto ārkārtas situāciju koronavīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai.

ZZS valde uzskata, ka galvaspilsētas domes vēlēšanu pārcelšana ļautu izvairīties no iedzīvotāju pulcēšanās, kas būtu neizbēgama vēlēšanu norises dienā. Patlaban noteikts, ka vēlēšanas notiks 25. aprīlī.

Esošā situācija pasaulē un arī Latvijā saistībā ar koronovīrusa izplatību prasa atbildīgu rīcību. Mums ir jādara viss iespējamais, lai mazinātu apdraudējumu sabiedrības veselībai un neļautu jaunajam vīrusam izplatīties tālāk,” akcentē ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Arī Latvijas Zemnieku savienības vadītājs Armands Krauze uzskata, ka šobrīd politiskās ambīcijas ir jānoliek malā. „Neapšaubāmi Rīgai ir nepieciešama jauna dome, tomēr šobrīd ir jākoncentrē visi spēki, lai pārvarētu krīzi saistībā ar Covid-19”, norādīja A.Krauze.

Arī politisko spēku "Attīstībai/Par!"/"Progresīvie" (AP/P) apvienotais saraksts pagaidām uz nedēļu ir apturējis Rīgas domes vēlēšanu reklāmas kampaņu saistībā ar to, ka valstī izsludināta ārkārtējā situācija Covid-19 vīrusa dēļ, liecina paziņojums AP mājaslapā.

Kopīgā saraksta pārstāvji no šodienas aptur apmaksātās reklāmas plašsaziņas līdzekļos un vidē, "lai nenovērstu uzmanību no vissvarīgākā - katra cilvēka atbildīgas rīcības savas un līdzcilvēku veselības nodrošināšanā". Lai panāktu speciālistu un valdības rekomendēto sociālo distancēšanos, politiskie spēki aptur visus vēlēšanu pasākumus un publiskās aktivitātes klātienē.

AP/P aicinājuši ikvienu kandidātu pievērsties savu, savu tuvinieku un kolēģu veselības un nodarbinātības jautājumu risināšanai.

Pagaidām lēmums ir spēkā uz nedēļu, pēc kuras tiks lemts par tālāko rīcību.

Jautājums par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu atlikšanu jaunā koronavīrusa slimības Covid-19 dēļ nebūtu jāpārvērš par priekšvēlēšanu sacensību elementu, komentējot Jaunās konservatīvās partijas (JKP) aicinājumu atlikt vēlēšanas, aģentūrai LETA sacīja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) līderis Raivis Dzintars.

Dzintars pauda, ka ierosinājums apsvērt iespēju pārcelt aprīļa pēdējā sestdienā plānotās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas nebūtu jālemj politiski - par to būtu jālemj nozares ekspertiem sadarbībā ar Krīzes vadības padomi.

Politiķis gan norādīja, - ja ir iespēja vēlēšanas noorganizēt Latvijas pilsoņiem drošos apstākļos, tas būtu jādara, taču, ņemot vērā neprognozējamo koronavīrusa izplatību, VL-TB/LNNK ir gatava dažādiem scenārijiem.

"Jautājumu nevajadzētu pārvērst par priekšvēlēšanu sacensības elementu, bet jāieklausās profesionāļu ieteikumos," akcentēja Dzintars.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!