Rīgas domes vēlēšanu paziņojumu izsūtīšana izmaksātu 200 000 eiro

 
©Pixabay

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu paziņojumu izsūtīšana galvaspilsētas iedzīvotājiem izmaksātu aptuveni 200 000 eiro, taču Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) vajadzēs lūgt valdībai neizsludināt konkursu šī pakalpojuma nodrošināšanai.

PMLP pārstāvis Ģirts Pommers aģentūrai LETA teica, ka saskaņā ar likumu pašvaldību vēlēšanu gadījumā PMLP iedzīvotājiem jāizsūta vēstules ar informāciju, kurā vēlēšanu iecirknī ir jābalso.

Lai šādu pakalpojumu nodrošinātu PMLP, būtu jāizsludina iepirkuma konkurss. Ņemot vērā, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas plānotas 29.februārī, termiņš konkursa rīkošanai un vēstuļu izsūtīšanai ir pārāk īss. "Ņemot vērā, ka nav laika iepirkuma procedūrai, tad PMLP būs jālūdz valdībai atbilstošs finansējums un atļauja nerīkot iepirkuma konkursu," norādīja Pommers.

Vēstuļu izsūtīšanai būtu nepieciešami aptuveni 200 000 eiro, informēja PMLP pārstāvis.

Kā ziņots, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu, jo ministrijas ieskatā vietvara jau otro reizi neesot spējusi izpildīt vienu no pašvaldības autonomajām funkcijām - nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

Ministrs Juris Pūce piektdien speciāli sasauktā preses konferencē paziņoja, ka VARAM ir izstrādājusi likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu, kurš šodien tiks izsūtīts saskaņošanai, lai pēc tam to iesniegtu izskatīšanai Ministru kabinetā.

Par Rīgas pašvaldības ārkārtas vēlēšanu datumu likumprojektā noteikts 2020.gada 29.februāris, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts.

Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz Rīgas domē iecelt pagaidu administrāciju.

Rīgas domē kopumā strādā 60 deputāti. Pašreizējā sasaukumā domē ir ievēlēti pārstāvji no sešiem politiskajiem spēkiem - partijas "Vienotība", "Latvijas attīstībai", "Saskaņa", "Gods kalpot Rīgai", Jaunās konservatīvās partijas un nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK.