Līdzšinējais "Rīgas namu pārvaldnieka" vadītājs: Burova lēmums - politisks un nepamatots

 
©Oksana Džadana/F64 Photo Agency

Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova (GKR) lēmumus atstādināt SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) valdi ir politisks un nepamatots un tendēts uz "attiecību nokārtošanu" ar iepriekšējo kapitāldaļu turētāju, šodien no amata gāzto Rīgas vicemēru Vadimu Baraņņiku (NDF), sacīja līdzšinējais RNP valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs.

Komentējot Rīgas domes priekšsēdētāja pārmetumus par situāciju ar "PNB banku", Gontarevs uzsvēra, ka RNP visu šo laiku bijusi intensīva sarakste ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju un pēdējie lūgtie pierādījumi par to, ka katrs dzīvokļa maksājums nav noguldīti līdzekļi, iesniegti 15.novembrī, līdz ar to galīgais lēmums šajā jautājumā vēl nav zināms.

Viņš uzsvēra, ka RNP valde nelemj, kuru banku izmantot norēķiniem ar klientiem, jo tas ir uzņēmuma finanšu pārvaldes kompetencē.

"Vēl vairāk, visu dzīvojamo māju pārvaldnieku klienti ir neaizsargāti pret potenciālām problēmām ar finanšu iestādēm. RNP visām lielākajām bankām ir pieprasījusi informāciju par to, kā šādās situācijās aizsargāt klientu līdzekļus, un neviena banka nav sniegusi konkrētu atbildi pēc būtības," pauda Gontarevs, norādot, ka, ja RNP gribētu sadalīt uzņēmuma kontos esošos līdzekļus starp bankām garantētās atlīdzības 100 000 eiro apmērā, RNP ikdienā būtu jāizmanto 700 banku pakalpojumi.

Pārmetums par sūdzību skaita pieaugumu Gontarevs sauca par nepamatotiem, norādot, ka pēdējo gadu laikā sūdzību skaits tieši esot sarucis. Pēc viņa teiktā, sūdzību skaits samazinājies par gandrīz 30%, proti, pērn no janvāra līdz novembrim tika saņemti 53 000 sūdzību, bet šogad tai pašā laika periodā - 37 000.

"Piesauktais iemesls par sūdzību skaita izmaiņām ir izdomāts, lai kaut kā pamatotu savu politisko, nevis saimniecisko lēmumu," uzskata Gontarevs.

Skaidrojot, kādēļ RNP līdz šim vēl nav atraduši uzņēmuma darba audita veicējus, līdzšinējais kapitālsabiedrības valdes vadītājs uzsvēra, ka nevienu termiņu viņi vēl nav nokavējis.

Pēc viņa teiktā, RNP šim jautājumam pievērsusies pēc būtības, proti, skatījusies specifikāciju - ko tieši nepieciešams auditēt un kas vēl nav ticis vērtēts.

Viņš arī uzsvēra, ka uzņēmuma saimnieciskie rādītāji uzlabojoties un pēdējo gadu laikā rekordliels skaits iedzīvotāju vienojušies par ēku renovāciju.

Gontarevs uzskata, ka pieņemtajam lēmumam viņu atcelt no amata nav ne mazākās saistības ar RNP darbu un, viņaprāt, kamēr RNP būs politiski ietekmējama vadība, par "normālu" komercuzņēmumu tas nekļūs.

"Mana klaja pārliecība ir, ka uzņēmumam, kas nesaņem pašvaldības dotācijas, ir jāatbrīvojas no nesamērīgās politiskās ietekmes un jaukšanās tā darbā," pauda līdzšinējais RNP vadītājs.

Gontarevs izteica pateicību ikvienam RNP darbiniekam par smago ikdienas darbu, bet klientiem - par izrādīto uzticību, ļaujot iesaistīties dažādu iemeslu dēļ grūti risināmu pārvaldīšanas jautājumu šķetināšanā.

Gontarevs amatā tika iecelts 2017.gadā, kad viņu šim amatam izraudzījās konkursa rezultātā.

Kā ziņots, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) ir nolēmis atcelt no amatiem pašvaldības RNP valdi.

RNP valdes priekšsēdētājs līdz šim bija Gontarevs un valdē vēl strādāja Rolands Pogulis un Ivo Lecis.

Viņu vietā par RNP pagaidu valdes priekšsēdētāju iecelts līdzšinējais "Rīgas satiksmes" pagaidu valdes priekšsēdētājs Ernests Saulītis, "Rīgas satiksmes" pagaidu valdes loceklis Juris Švanders, Rīgas domes Īpašuma departamenta juriste Irīna Miķelsone, "Rīgas pilsētbūvnieka" valdes locekle Inese Šnepsta un kādreizējais VSIA "Daugavas stadions" valdes loceklis Elmārs Martinsons.

Galvenais uzdevums RNP jaunajai vadībai ir revidēt visus esošos procesus, veikt auditu un, ja nepieciešams, vērsties atbilstošajās valsts institūcijās, kā arī sagatavot dokumentus pastāvīgās valdes atlases konkursam.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!