Burovs: Esmu gatavs arī ārkārtas vēlēšanām

 
©f64

Rīgas mēra amata kandidāts Oļegs Burovs (GKR) vēl aizvien nav panācis kompromisu starp partijas "Saskaņa" un "Neatkarīgo deputātu frakcijas" prasībām un ir gatavs arī ārkārtas vēlēšanām, šodien žurnālistiem atklāja politiķis.

Viņš skaidroja, ka grib veidot komandu ar domubiedriem, kas var kopā ar viņu palīdzēt "restartēt" vairākus procesus, kas Rīgas pašvaldībā "notiek vai nenotiek", kā arī pieņemt lēmumus, kas varētu būt nepatīkami "dažiem cilvēkiem un procesiem". Burovs uzsvēra, ka patlaban viņš šādu komandu vēl neredz.

"Šobrīd es saprotu, ka tiem, kas veido koalīciju, vajadzētu strādāt kā krīzes menedžeriem. Ja tādi nebūs, tad es pats esmu gatavs ārkārtas vēlēšanām un no tām nebaidos. Es nedomāju, ka vienam vai otram koalīcijas dalībniekam vajadzētu izvirzīt konkrētus kandidātus uz amatiem. Pēdējā pusgadā mēs esam parādījuši, ka mākam darīt ne tikai labus, bet arī ļoti sliktus darbus, tādēļ es domāju, ka kaut kādi nosacījumi, ko viena vai otra grupa grib saglabāt, vai kaut kādas ietekmes sfēras nevar būt," sacīja Burovs.
Viņš arī pauda, ka ir pārlieku agri, lai runātu ar mēra kandidātu par potenciālo labumu no viņa ievēlēšanas, taču pauda gatavību sadarboties ar tiem, kas šādai sadarbībai ir gatavi.

Vienlaikus Burovs norādīja, ka vēl nav izlēmis, vai jautājumu par savu ievēlēšanu rītdien iekļaut domes darba kārtībā, vai tomēr nē.

Kā ziņots, partijas "Latvijas Attīstībai" (LA) Rīgas domes frakcija galvaspilsētas mēra amatam oficiāli nolēmusi nominēt Viesturu Zepu.

Līdz ar to mēra amatam izvirzīti divi kandidāti - Zeps un Burovs.

Šodien un rīt, 10.jūlijā, LA frakcija plāno tikties ar līdzšinējiem opozīcijas partneriem un tikai pēc tam, kad būs sapratuši viņu nostāju, lems, vai un ar ko tikties tālāk.

Rīgas dome patlaban ir sašķelta astoņās frakcijās un strādā bez mēra.

Mēra krēsls ir vakants kopš 21.jūnija, kad uzticības balsojumu neizturēja Dainis Turlais (GKR), kurš amatā sabija nepilnu mēnesi.

Mēra ievēlēšanai nepieciešama 31 balss. "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" (GKR) bloku veido 28 deputāti - 17 no "Saskaņas" un 11 no GKR.

Opozīcija tikmēr palikusi 25 domnieku sastāvā - četri deputāti ir no partijas "Vienotība", seši no "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, septiņi no Jaunās konservatīvās partijas un astoņi no LA.

Vēl četri no "Saskaņas" izslēgtie deputāti izveidojuši "Neatkarīgo deputāti frakciju", bet vēl trīs citi deputāti - deputātu bloku "Rīgai!".

 

Abonē