Melbārde komandējumu uz Austrāliju apvienojusi ar atvaļinājumu
 
©Dmitrijs Suļžics, F64 Photo Agency

Kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) savu darba komandējumu uz Austrāliju apvienojusi ar īsu atvaļinājumu.

Kultūras ministrijas (KM) sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale aģentūrai LETA skaidroja, ka Melbārde laikā no 2018.gada 26.decembra līdz 2019.gada 4.janvārim atradās darba vizītē Austrālijā, kur piedalījās Latvijas valsts simtgadei veltītās Austrālijas latviešu 57.kultūras dienu atklāšanā un uzņēmās patroneses pienākumus. Komandējuma laikā ministre uzturējās pie latviešu ģimenēm Adelaidē.

Kā liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", noslēdzoties komandējumam, Melbārdei no 5.janvāra līdz 8.janvārim tika piešķirts bezalgas atvaļinājums. Kokale norādīja, ka pirmās divas atvaļinājuma dienas ministre pavadīja turpat Austrālijā, bet atlikušās divas - ceļā atpakaļ uz Latviju.

No valsts budžeta līdzekļiem darba vizītes nodrošināšanai izlietoti 3407 eiro, par kuriem apmaksāta komandējuma dienas nauda, kā arī aviobiļetes. KM pārstāve norādīja, ka, pateicoties latviešu diasporas viesmīlībai, komandējuma izmaksas sanākušas ievērojami zemākas.

Komandējuma laikā Melbārde sniedza referāta "Latvija - kultūras lielvalsts" lasījumu, atklāja Adelaides latviešu Vasaras vidusskolas mācību semestri, ar vidusskolas jauniešiem diskutēja par medijpratības jautājumiem, nolasot lekciju "Medijpratība: kur esam un kurp dodamies", kā arī vadīja jauniešiem nodarbību par Latvijas kultūrtelpu. Ministre arī sniedza interviju Adelaides latviešu radio un viesojās "3x3" nometnē, piedaloties diskusijās ar nosaukumu "politikas ievirzē".