Pavasaris zoodārzā - voljēros iespējams apskatīt silto zemju iemītniekus

 
©Rīgas Zooloģiskais dārzs

Laikam kļūstot siltākam, vasaras mītnes un āra voljērus pamazām sāk piepildīt silto zemju iemītnieki, informē Rīgas Zooloģiskais dārzs.

Savannas Pērtiķu salu atkal sākuši apdzīvot varenie pērtiķi geladas, pie Terārija ēkas āra voljērā redzēti darbīgie surikati.

Ar jestru rumulēšanos Pasaules tapīru dienu nosvinējuši mūsu abi līdzenumu tapīri Trapece un Lelle.

Sākusi darboties arī vientuļo bišu viesnīca. Siltās un saulainās dienās tur nemitīgi lidinās dažādu sugu atsevišķi dzīvojošās bites. Tās meklē piemērotākās mājas nākošās paaudzes attīstībai, reizēm pastrīdas par labākajām spraugām.

Aktīvs un darbīgs ir Zoodārza Amūras tīģeris Augusts, kurš ar lielu sajūsmu mēdz plunčāties savā baseinā un ar lielu sparu plucina lielu mucu. Nupat lielais svītrainis saņēmis jaunas mēbeles - lielu gultu, kas veidota no nolietotām ugunsdzēsēju šļūtenēm un iekārta āra voljērā starp stabiem viņa novērošanas torņa pirmajā stāvā. Rīgas Zooloģiskais dārzs saka paldies par šļūtenēm Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam. Līdzīgi vides bagātināšanas elementi ir ievietoti arī lūšiem un geladām.

"Pavasaros Zoodārzā vērojama nepieradinātā “Noplīsušo kamzoļu” modes skate - dzīvnieki nomaina biezo ziemas kažoku pret daudz plānāku vasaras tērpu. Tas ir dabisks process un mēs ļaujam tam notikt tā, kā tas norit dabā. Šobrīd, apmeklētāju vārdiem runājot, “kožu saēsti” ir Prževaļska zirgi, vītņragu kazas, jenotsuns un pat ronis Puika. Kamieļi un ziemeļbrieži vēl mazliet nogaida."

No 1. maija Rīgas Zooloģiskais dārzs pagarina darba laiku un kases būs atvērtas katru dienu no plkst. 10.00-18.00. Savukārt pa dārza celiņiem, ievērojot distances un nēsājot sejas maskas, un izmantojot ieteicamo apskates maršrutu var klejot līdz plkst. 19.00. Tā kā Covid-19 infekcija neiet mazumā, tad apmeklētājiem Zooloģiskais dārzs piedāvā aplūkot āra aplokos mītošos dzīvniekus, kā arī ieskatīties dažu iekštelpu ekspozīcijās (Flamingu māja, Ķenguru māja, Pelikānu māja, Āfrikas Savanna) caur skatlogiem. Tāpēc arī ieejas biļešu cenas ir lētākas.

Rīgas Zooloģiskais dārzs un Zoodārza filiāle “Cīruļi” ir atvērti apmeklētājiem arī šajās svētku dienās, no 1. līdz 4. maijam.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!