"Lido" savu Ziemassvētku egli izgaismos arī Lieldienās, Jāņos un citos svētkos

 
©Publicitātes foto

Ziemassvētkos ēdināšanas zīmols LIDO pārsteidza ar vēl nebijušu svētku egli, kura veidota no mežu tīrīšanas darbos pārpalikušiem egļu zariem un uzmirdzēja 22 metru augstumā ar multimediju mākslinieka Māra Kalves radītajām projekcijām. Egle priecējusi gan pieaugušos, gan bērnus, tādēļ LIDO dibinātājs un Padomes priekšsēdētājs Gunārs Ķirsons nolēmis egli atstāt LIDO Atpūtas centrā, lai ar iespaidīgo gaismas šovu un jauniem Māra Kalves stāstiem turpinātu pārsteigt arī Lieldienās un Jāņos, pirmajā skolas dienā, Latvijas Republikas proklamēšanas dienā un Ziemassvētkos.

Tas ir bijis liels ieguldījums - gan resursu, gan emocionālās atdeves ziņā. Esam laimīgi, ka Latvijas cilvēkiem un viesiem mūsu egle ir sagādājusi tik daudz prieka un pozitīvu emociju! Ikdienā, sevišķi pelēcīgajā Latvijas ziemā, tas ir ļoti vajadzīgs dzīvesprieka un garīgās labsajūtas saglabāšanai. Tāpēc negribam no tā atteikties un egles platformu izmantosim arī turpmāk, radot jaunus gaismas stāstus un īpaši svinot arī citus mums, Latvijas iedzīvotājiem, tik svarīgus un sirdij tuvus svētkus,” stāsta Gunārs Ķirsons.

Daudzi LIDO Atpūtas centra apmeklētāji joprojām ierodas ar mērķi apskatīt vienu no krāšņākajām Ziemassvētku eglēm Eiropā. To līdz šim apmeklējuši jau 500 000 viesu. Nolemts, ka nu tā pārtaps par platformu iespaidīgam gaismu šovam, kas būs skatāms visu gadu, periodiski mainoties un pielāgojoties sezonāliem svētkiem. Pirmās izmaiņas, kas vēstī par pavasara tuvošanos, acīgi vērotāji jau pamanījuši - egle stāsta par pavasara tuvošanos un zelta olas šķilšanos, bet mēnesi pirms Lieldienām tiks atklāts īpašs Lieldienu stāsts.

Plānots, ka Lieldienās egle vēstīs par svētku tradīcijām un vērtībām. Savukārt vasarā, uz Jāņiem, šovs priecēs tumšajās diennakts stundās ar Līgo svētku tematikai veltītu noformējumu. Tāpat turpināsies sadarbība ar multimediju mākslinieku Māri Kalvi, kurš gatavo jaunas, pārsteidzošas projekcijas, kas veidos vienotu stāstu par Latvijas iedzīvotājiem svarīgākajiem svētkiem un to nezūdošām vērtībām.

Jau ziņots, ka LIDO Atpūtas centra egle, kuras augstums ir 22 metri, bet diametrs sasniedz 11 metru, tika izveidota no 1300 īstiem egļu zariem, kuri iegūti, tīrot ZS “Andulaiši” mežus. Kad pienāks laiks atvadīties no egļu zariem, pamata konstrukcija tiks saglabāta, lai visu gadu turpinātu priecēt Latvijas iedzīvotājus ar pārsteidzošiem gaismu šoviem.

 

Abonē