Līdzās Uzvaras piemineklim grib būvēt panorāmas ratu; Rīgas dome meklē būvnieku

 
©F64 Photo Agency

Rīgas dome plāno organizēt apbūves tiesību izsoli, kuras mērķis būs atrast panorāmas rata būvnieku Raņķa dambī, Uzvaras parkā.

Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejā Īpašuma departamenta direktora vietniece Benita Prikaša pastāstīja, ka izsolei plānots nodot 5700 kvadrātmetru lielu zemesgabalu Raņķa dambja un Slokas ielas stūrī.

"Šajā teritorijā parka stāvoklis ir tāds, kāds ir, un tur tiešām ir nepieciešama labiekārtošana. Šo vietu esam izvēlējušies sadarbībā gan ar Pilsētas attīstības departamentu, gan pilsētas būvvaldi," sacīja ierēdne.

Būvniecības laikā, visticamāk, būs nepieciešams nocirst trīs kokus un dome paredz par pienākumu noteikt, ka katra koka vietā jāiestāda trīs dižstādi.

Piedalīties izsolē varēs ikviens interesents. Apbūves tiesības tiks piedāvātas uz 30 gadiem. Rata augstums varēs būt ne vairāk kā 60 metri.

Par panorāmas rata būvniecību Rīgā ir diskutēts vairākkārt un dažādi investori to vēlējušies izvietot, piemēram, Esplanādē.

Pēc komitejas vadītāja Oļega Burova (GKR) paustā, Īpašuma departaments šādu ieceri nav saskaņojis un vēsturiskajā centrā rats būvēts netiks.

"Likt ratu Esplanādē, kurš būtu augstāks par pareizticīgo baznīcu vai Brīvības pieminekli, manuprāt, nav pareizi. Taču no arhitektoniskā un pilsētvides viedokļa raugoties, Pārdaugavā rata būvniecība ir pieļaujama," sacīja Burovs, atkārtoti apstiprinot, ka par atbilstošu šo teritoriju atzīst arī būvvalde un attīstības departaments.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!