Pievienojies! Aicina uz 1991. gada barikāžu atceres pasākumiem Rīgā
 
©Dāvis Ūlands, F64 Photo Agency

1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība aicina piedalīties 13. janvāra barikāžu atceres pasākumā Zaķusalā. Pasākums norisināsies kā jau katru gadu Zaķusalā pie pieminekļa „Acis. Veltījums Televīzijas centra sargātājiem barikāžu laikā 1991. gadā. Vienotībā ir spēks”.

Barikāžu atceres ugunskura svinīgā iedegšana 18.00, sildīties pie ugunskura, baudīt lauku virtuvi un dalīties atmiņās varēs līdz pat plkst. 21.00.

Tradicionāli, arī šogad, šajā dienā pie ugunskura svinīgo solījumu, nežēlot savus spēkus Latvijas tautas labā, nodos vairāk kā 100 jaunsargi. Pasākuma muzikālo noformējumu veidos Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris un Zemessardzes 51. kājnieku bataljona ansamblis Artūra Reinika vadībā. Sīkāka informācija par Barikāžu atceres pasākumiem www.barikades.lv

Tradicionāli barikāžu aizstāvju atcerei Rīgas Domā notiek koncerts. Šogad Rīgas dome iedzīvotājus aicina uz koncertu „Sirds ticēt grib”, kurā piedalīsies solisti Kristīne Zadovska, Elizabete Lukaševiča, Zigfrīds Muktupāvels, Uģis Roze, aktieris Andris Keišs, koris “Sōla”, diriģents Kaspars Ādamsons, zvanu ansamblis “Primus”, kā arī komponists Mārtiņā Brauns un mūziķi Jāņa Lūsēna vadībā.

Koncerta programmā skanēs komponistu Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna un Mārtiņa Brauna skaņdarbi, kas tapuši apmēram pirms 30 gadiem. “Barikāžu laiks katra atmiņā palicis ar savu personīgu un īpašu stāstu. Arī mūziķiem, komponistiem, kuru vārdi jau ir paliekoša vērtība mūsdienu Latvijas kultūras kopainā, šis laiks bija jaunu radošu izaicinājumu piepildīts. Vārdi “brīvā Latvija”, kuri ikkatram bija ilgi pulsējuši sirdī, nu varēja pārtapt konkrētā vēstījumā, vienot un stiprināt tautas kolektīvo apziņu ceļā uz savas valsts atgūšanu. Jau padomju laikā trīs pieminēto komponistu dziesmas bija latviskās identitātes atgādinājums - nepārstāt ilgoties, sapņot, ar gara un mūzikas spēku iedvesmot cilvēkus gan ikdienā, gan domājot par tautas vienotību. Tādēļ šis koncerts iecerēts ka retrospektīvs muzikāls ceļojums laikā un telpā, kurā klusinātā atmosfērā mēs varēsim atgriezties tajā laikā, kad tikai domas par savu valsti radīja satraukuma trīsas. Daudzus iedvesmoja mūzika, melodija, vārdi, izpildījums - un pats galvenais - laiks un pleca sajūta, ka blakus ir līdzīgi domājoši, jūtoši un alkstoši cilvēki,” koncerta ideju raksturo J. Lūsēns.

Pieminot 1991. gada barikāžu laiku, Rīgā notiks arī citi pasākumi. Jau 13. janvārī Zaķusalā tiks iedegts atceres ugunskurs. 16. janvārī atceres brīdis pie pieminekļa brīvības cīnītājiem notiks Mārupes kapos, kā arī ziedu nolikšanas un piemiņas pasākums pie Vecmīlgrāvja tilta. Savukārt 20. janvārī no rīta ziedu nolikšanas pasākums būs Meža kapos, pēc tā piemiņas ugunskuri tiks iedegti Doma laukumā un pie Latvijas Republikas Saeimas, notiks arī ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietās Bastejkalnā. Iedzīvotāji gaidīti 1991. gada barikāžu muzejā, kur ekspozīciju būs iespēja apskatīt muzeja gida pavadībā.

Koncerts “Sirds ticēt grib” tapis Rīgas domei, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam sadarbībā ar Mūzikas namu “Daile”.