Labas ziņas atpūtniekiem, kuri pavada laiku Biķernieku mežā

© F64 Photo Agency

Otrdien, 6.jūnijā CSDD Biķernieku trases apkārtnē esošajā mežā tika atklāta velo trase, piedāvājot aktīvās atpūtas cienītājiem braukt ar velosipēdu pa speciāli nomarķētu meža trasi, ziņo Latvijas Vēstneša portāls.

2,8 kilometrus garās meža trases izveide bija iespējama, pateicoties sadarbībai starp Biķernieku trasi, kalnu divriteņu (MTB) sacensību seriāla Vivus.lv MTB maratonu un SIA "Rīgas meži".
Velo trases izveidē tika ņemts vērā fakts, ka pēc "Latvijas fakti" veiktā pētījuma rezultātiem tuvākā mikrorajona, Mežciema, iedzīvotāji ir aktīvi sportotāji un labrāt dodas to darīt arī uz tuvumā esošo Biķernieku trasi.
Pētījums atklāj, ka Biķernieku trase un tās komplekss ir uzskatāma par nozīmīgu aktīvās atpūtas vietu vietējiem apkārtnes iedzīvotajiem - saskaņā ar aptaujas rezultātiem vairāk kā divas trešdaļas respondentu (68%) ir atzinuši, ka paši vai kāds no viņu ģimenes locekļiem pēdējā gada laikā tās teritorijā ir pastaigājušies vai atpūtušies pie dabas, 62% ir veikuši fiziskās aktivitātes, 43% ir apmeklējuši kādu no trasē rīkotajiem pasākumiem, trešā daļa (36%) ir apmeklējuši CSDD Rīgas Motormuzeju un 21% slēpojuši.
Ieeja trasē ir no Šmerļa ielas puses; pie trases var ērti piebraukt ar auto un turpat to atstāt stāvvietā. Būtiski, ka trasi varēs izmantot arī tad, kad trasē notiks sacensības vai kāds cits pasākums.

Latvijā

Rīgas Ziemeļu prokuratūras prokurors nodevis tiesai krimināllietu pret četrām personām – vienu Azerbaidžānas pilsoni un trīs Latvijas pilsoņiem – par Krimināllikuma 77.4 pantā un 84.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu, proti, organizētā grupā veiktām darbībām nolūkā palīdzēt ārvalstij graut citas demokrātiskas valsts teritoriālo neaizskaramību un politisko neatkarību, kā arī par personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās izdarītu Eiropas Savienības noteikto sankciju pārkāpšanu, ar ko radīts būtisks kaitējums.