Rīgā atklātas teju 400 gadus senas vēstures paliekas

© Juris Smaļinskis/Facebook

Kāds vērīgs aculiecinieks aicina novērtēt vēstures atstātās pēdas, kuras atrodas pie Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu centra.

Šodien [17. februārī] piedzīvota viena no interesantākajām Rīgas un Latvijas vēstures stundām.

1621. gadā zviedru armijas pulkveža Samuela Kobrona (kas, patiesībā ir bijis skots, bet interneta resursi to bieži noklusē) celtās Kobronskansts atsegtās koka daļas, - vietā, kur tiks celta nākamā (LU) jaunā kompleksa ēka.

Šobrīd tur notiek arheoloģiskie izrakumi. Redzamās no priedes taisītas konstrukcijas visā skansts pastāvēšanas vēsturē ir bijušas nosegtas ar zemi. Šobrīd ir absolūti unikāla situācija, ka tās ir redzamas atsegtā veidā. Šeit vajadzētu plūst Rīgas (un ne tikai) skolēnu grupām un drūzmēties vēstures studentu bariem, vēsturniekiem un ikvienam, kam interesē Rīgas vēsture. Paldies arheologiem, kas izstāstīja interesantus faktus, kas nav atrodami internetā, paldies kolēģim, kas palīdzēja iegūt mazliet savādāku, bet ļoti labu rakursu "no putna lidojuma"," raksta Juris Smaļinskis

Latvijā

Novembris ir laiks, kad tumšie vakari un drūmās dienas jau atkal kļuvušas par ikdienas realitāti. Šajā periodā dabiskās saules gaismas trūkums un pelēcīgā atmosfēra var ietekmēt ne tikai emocionālo labsajūtu un kopējo garastāvokli, bet arī fizisko pašsajūtu. Lai veiksmīgāk tiktu galā ar tumšā perioda sagādātajiem izaicinājumiem, apdrošināšanas sabiedrība "Gjensidige" ir apkopojusi vairākus ieteikumus, ko papildina psihoterapeita Reiņa Lazdas rekomendācijas, kā saglabāt emocionālo līdzsvaru.