Ieteikumi, kā parūpēties par savu ķermeni pēc skrējiena maratonā

2014. gada maratona dalībnieki izbauda veldzi ekskluzīvajā dušu auto © publicitātes foto

Skrējienu maratonā var pielīdzināt ļoti nopietnam fiziskam darbam, tādēļ, lai maksimāli izvairītos no traumām un sāpēm, ir būtiski parūpēties par savu ķermeni pēc skrējiena. Fizioterapeiti atgādina par obligāto atsildīšanos, kustības ritma turpināšanu, kā arī jau tradicionāli maratonā pieejamo dušu auto, kas palīdzēs izvairīties no muskuļu sāpēm.

“Mērojot garas distances tiek nodarbināts viss ķermenis, tomēr kāju muskulatūra tiek noslogota visvairāk. Šādas paaugstinātas ķermeņa noslodzes rezultātā visvairāk skābekļa un asiņu tiek piegādāti tieši muskulatūrai. Muskuļos notiek bioķīmiski procesi, kuru rezultātā rodas pienskābe un citi vielmaiņas galaprodukti, kas rada sāpes, nogurumu un turpmāko dažu dienu darba spēju zudumu,” par ķermeņa fizioloģiskajiem procesiem stāsta fizioterapeits Raivis Aršauskis.

Arī šogad Lattelecom Rīgas maratona dalībniekiem pēc skrējiena būs pieejams Hansgrohe divdesmitvietīgais dušu auto, kas atradīsies maratona finiša zonā, tādejādi visātrāk nodrošinot iespēju atsvaidzināties pēc skrējiena. “Ūdens procedūras neilgi pēc skrējiena lieliski palīdzēs izvairīties no muskuļu sāpēm, jo auksta ūdens ietekmē sašaurinās asinsvadi, samazinās pienskābes daudzums un tiek atslogots saišu aparāts. Īpaši ieteicams izmantot kontrastdušu – pārmaiņus būt zem silta/vēsa ūdens, savukārt spēcīga dušas strūkla dos patīkamu masāžas efektu,” ūdens procedūras raksturo Raivis Aršauskis.

Hansgrohe ekskluzīvais dušu auto 16. un 17. maijā Lattelecom Rīgas maratona skrējējiem par brīvu dāvās iespēju atveldzēties (vai sasildīties) pēc labi padarītā darba. Ekskluzīvā dušu telpa atradīsies 11. novembra krastmalā pie Poļu gātes un darbosies no plkst. 09:30 līdz plkst. 15:30.Pirms došanās uz dušu skrējēji tiek aicināti doties caur maratona ģērbtuvēm, noliekot savas elektroniskās iekārtas un līdzi paņemot dvieli, kā arī citas nepieciešamās lietas.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais