Nosvilst māja, automašīnas un mājdzīvnieki; policija aizturējusi ļaunprātīgu dedzinātāju

© Gints Ivuškāns / F64

Šā gada 7. jūlijā Rīgā, Jāņa Asara ielā, dega dzīvojamā māja, nodega četras automašīnas un motocikls, kā arī bojā gāja mājdzīvnieki. Par ļaunprātīgu dedzināšanu uzsākts kriminālprocess, 8. jūlijā aizturēts un šodien, 9. jūlijā, apcietināts 1986. gadā dzimis vīrietis.

Šīs gada 7. jūlijā pulksten 02.52 Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes amatpersonas devās uz izsaukumu Jāņa Asara ielā 10, kur dega dzīvojamā māja.

Ugunsgrēka kopējā degšanas platība bija 1810 m2, kā arī mājas pagalmā nodega četras automašīnas un motocikls.

Apmēram 30 cilvēki tika evakuēti no blakus esošām mājam J. Asara ielā 12 un 12a. Ugunsgrēkā cilvēki cietuši nav, taču bojā gāja divi kaķi un suns.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrota iespējamā vainīgā persona, kāds 1986. gadā dzimis vīrietis, kuru Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes amatpersonas 8. jūlijā aizturēja.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldē par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta otrās daļas - par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Šodien, 9. jūlijā, vīrietim tiesa piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu.

Kriminālprocess ir aktīvā izmeklēšanas stadijā, kā arī tiek skaidroti dedzināšanas motīvi.

Valsts policija izsaka pateicību iedzīvotāju atsaucībai par informācijas sniegšanu, kā arī Valsts policija jau no paša sākuma iesaistīja plašus resursus, lai izmeklētu šo lietu.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Svarīgākais