Rīga atbrīvojas no grausta Pētersalas ielā

© Twitter / X

Rīgā nojaukts grausts Pētersalas ielā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks (NA/LRA).

Tviterī Ratnieks norāda, ka līdz ar to grausts turpmāk vairs neapdraudēs sabiedrību un nebojās pilsētvidi.

LETA jau ziņoja, ka grausts Pētersalas ielā 6 nebija pašvaldības īpašums, bet tika nojaukts par pašvaldības līdzekļiem. Vēlāk ēkas nojaukšanas izmaksas - ap 85 000 eiro - tiks piedzītas no ēkas privātīpašnieka.

Ēkas pamati paliks zem zemes. Saskaņā ar Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes nosacījumiem, šajā vietā pieļaujama tikai tāda paša apjoma un būvmateriāla ēkas būvniecība, saglabājot esošās autentiskās kultūrvēsturiskās vērtības.

Šī gada martā Pētersalas ielā sabruka daļa ēkas, gruvešiem nonākot arī uz ielas. Trīsstāvu daudzdzīvokļu ēkā 2021.gada janvārī izcēlās plašs ugunsgrēks. Ēka dega 430 kvadrātmetru platībā. Tika ziņots par vienu bojāgājušo, diviem cietušajiem un 14 evakuētiem cilvēkiem, savukārt 2021.gada martā Rīgas dome uzdeva ēkas īpašniekam sakārtot būvi piespiedu kārtā.

Šī gada martā tika noslēgts līgums par ēkas demontāžu, taču pirms tam sagruva daļa ēkas.

2021.gadā īpašnieks pašvaldību bija informējis, ka nevar atļauties segt visus izdevumus ēkas sakārtošanai. Tomēr norādījis, ka ir gatavs ik mēnesi apmaksāt norunāto summu no kopējās izmaksu tāmes.

Latvijā

Drošības pasākumu ignorēšana un izvairīšanās no aizsargekipējuma lietošanas ir cieši saistīta ar iedzīvotāju zemo izpratni par ceļu satiksmes drošības pamatprincipiem un robiem ceļu satiksmes noteikumos, norāda Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas vadītājs Andris Vilkmanis, komentējot riteņbraucēju un skrejriteņu vadītāju gūtās traumas.

Svarīgākais