Peripetijas Rīgas domē: Radzeviču – ārā. Kurš nākamais?

 
INKRIMINĒ. Jurim Radzevičam tiek pārmests, ka viņš, veicot Rīgas pilsētas izpilddirektora un Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību kapitāldaļu turētāja pienākumus, pieļāvis būtiskus pārkāpumus. Tagad tos ārpakalpojumā izmeklēs speciāla komisija. J. Radzevičs saka - pagaidu administratori pretenzijas izteikuši tikai pirmdien, saruna ilgusi septiņas minūtes, bet pirms tam konkrētus pārmetumus nav saņēmis, kaut gan trauksme par vīrusa Covid-19 izplatīšanos Latvijā sākās jau marta sākumā ©Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency

Juris Radzevičs (Gods kalpot Rīgai) ir atstādināts no Rīgas pilsētas izpilddirektora amata.  Pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics viņam pārmet bezatbildīgu darbu ārkārtējās situācijas laikā. Citiem vārdiem sakot, viņš pieļāvis, ka uzņēmums Rīgas satiksme samazina sabiedriskā transporta reisu skaitu.

Pagaidu administrācijas vadītāja padomniece Jana Jentkus informē, ka ārkārtējās situācijas laikā J. Radzevičs nav pienācīgi pildījis Rīgas domes Rīgas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas lēmumus, kā arī komisijas nolikumā noteikto. Viens no atstādināšanas iemesliem ir J. Radzeviča kā Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme kapitāldaļu turētāja lēmums par sabiedriskā transporta vienību samazināšanu Covid-19 epidēmijas laikā. E. Balševics pārmet atstādinātajam izpilddirektoram proaktīvu darbu un norāda, ka viņa darba pārkāpumus izvērtēs komisija ar vairākiem pieaicinātiem, ārējiem ekspertiem.

No izpilddirektora tiekot sagaidīta spēja koordinēt pašvaldības kapitālsabiedrību darbu, proti, pārdomāts sabiedriskā transporta grafiks un blīvums, atbildīgs un ātrs sociālo dienestu un lielākās pilsētas namu pārvaldes darbs, koordinēšanās ar atbildīgajām valsts institūcijām. Tagad, kad visu iepriekš nosaukto institūciju darbība ārkārtējos apstākļos jau ir sakārtota, jācer, ka jaunajai Rīgas pilsētas izpilddirektora amata pienākumu pildītājai Ivetai Zalpēterei nebūs sarežģīti tās pārraudzīt.

Savukārt Rīgas vietvaras pagaidu administrācija varēs pievērsties vienai no trim prioritātēm, kuras E. Balševics nosauca marta sākumā. Proti, līdz jaunā domes sasaukuma ievēlēšanai prioritātes būs pašvaldības budžeta izplānošana un pieņemšana, ar atkritumu apsaimniekošanu saistīto jautājumu risināšana, gatavošanās domes ārkārtas vēlēšanām.

Atkritumu jautājums Rīgā ir atrisināts, to preses konferencē 11. martā apliecināja gan E. Balševics, kurš amatu apvienošanas kārtībā ir arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs, gan viņa vietniece Alda Ozola. Viņa sacīja, ka vairs nepastāv strīds starp Rīgas domi un VARAM, kaut gan pērnā gada nogalē Rīgas vietvara nepiekrita vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces rīkojumam, ar kuru atcelti pilsētas atkritumu apsaimniekošanas noteikumu punkti, tāpēc teicās vērsties Satversmes tiesā. Tas būtu bijis interesants kāzuss, kā Rīgas dome sava pagaidu administrācijas vadītāja un vienlaikus VARAM valsts sekretāra E. Balševica personā sūdz tiesā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci.

Pagaidām nav skaidrs, kas prioritāšu sarakstā būs pirmais - vēlēšanas vai budžets. Rīgas budžets aizvien nav pieņemts, bet laiks vēl ir - atgādināsim, ka marta sākumā E. Balševics sacīja, ka tam būs nepieciešami apmēram divi mēneši.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas ir pārceltas uz 6. jūniju.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!