Sestdiena, 2.marts

redeem Laila, Lavīze, Luīze

arrow_right_alt Reģionos \ Sigulda

Sigulda aicina uz vērienīgu Ziemas festivālu

No 18. februāra līdz 6. martam Siguldā norisināsies Ziemas festivāls, kura mērķis ir popularizēt Siguldas sporta bāzes un kalnu slēpošanas trases kā lieliskas atpūtas, sporta un brīvā laika pavadīšanas vietas un Siguldu kā Eiropas kultūras un mākslas iepazīšanas vietu.

Festivāla programmā iekļautas gan starptautiskas, gan valsts nozīmes sacensības. Pasaules kausa izcīņas posms kamaniņu sportā aizsākās pagājušajā gadā Īglsas trasē Austrijā, bet noslēdzošais posms Siguldā no 18. līdz 20. februārim. Tās iecerējis apmeklēt arī Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Žaks Roge.

Kalnu slēpošanas sacensības” Anda Kordes kauss 2011” suminās kalnu slēpošanas entuziastu un virzītājspēku Andi Kordi 80. ziemā. Šajā sezonā Kaķīškalna amatieru sacensības kalnu slēpošanā atkal notiek zem Carlsberg „karoga” . Festivāla programmā iekļautas jau tradicionālās sacensības- Tautas slēpojums ”Sigulda”, „Siguldas kauss „kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā un snovbordā. Šogad notiks arī „Siguldas kauss tramplīnlēkšanā”. Sacensībās piedalīsies sportisti no Igaunijas un Latvijas.

Padomāts arī par izglītības programmu - šoreiz seminārs snovbordistiem. Un tas viss ar mērķi sarīkot svētkus ziemas sporta entuziastiem un noskaidrot, kurš ātrākais, veiklākais un drosmīgākais.

Smieklīgus, atraktīvus un dīvainus ziemas sporta veidus, stafetes, atrakcijas un konkursus dažādām spējām, gaumēm un vecumiem piedāvās Siguldas sporta skolas un Jauniešu iniciatīvas centra jaunieši.

Tūrisma portāls www.atputasbazes.lv piedāvās tūrisma ralliju ”Piedzīvojums Vidzemē” ar iespēju pabūt gan pazīstamās un populārās atpūtas vietās, gan iepazīt arī mazāk zināmo, bet tikpat skaisto un pārsteidzošo. Piedzīvojumu gan maziem, gan lieliem patiešām netrūks: tradicionālie ziemas prieki, asprātīgi uzdevumi un spēles, „prāta asināšana”, šķetinot maršruta leģendas. Te ātrumam nav nozīme un pat ne punktu skaitam, bet gan Jūsu atpūtai, Jūsu priekam, Jūsu labajam noskaņojumam. Tūrisma rallijs sāksies Siguldā, laukumā pie Gaujas Nacionālā parka informācijas punkta (iepretī Gūtmaņa alai). Maršruts vedīs pa Siguldas, Krimuldas, Sējas, Inčukalna, Līgatnes, Amatas, Cēsu, Pārgaujas, Raunas, Vecpiebalgas un Gulbenes novadiem, noslēdzoties Vecgulbenes muižā.

Ko var izdarīt ar sniegu, rādīs Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības studenti. Sadarbībā ar profesionāļiem šis projekts tiks veidots kā lielākais sniega mākslas projekts Latvijā. Piesaistot kultūras profesionāļus un organizācijas, māksliniekus no dažādām pasaules valstīm, 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, šim pasākumam Siguldā jākļūst par plašāko ziemas mākslas piedāvājumu Eiropas mērogā.

Festivāla dienās neiztikt bez mākslas un muzikāliem pārsteigumiem. Par to padomāts gan Bobsleja un kamaniņu trasē 19. un 20. februārī sacensību starplaikos, gan Svētku laukumā 19. februārī un 5. Martā, pulcinot visus ļauties īstas ziemas ballītes priekiem. Domāts arī par šovprogrammām un patīkamiem pārsteigumiem. Sadarbībā ar KIM? īstenojam laikmetīgās mākslas projektu, sniedzot iespēju Latvijas jaunajiem māksliniekiem realizēt savas radošās idejas un iepazīstināt festivāla apmeklētājus ar laikmetīgās mākslas procesiem. Izstādē piedalās jaunās daudzsološās gleznotājas: Māra Viška, Paula Zariņa, Daiga Krūze, Anda Lāce, fotogrāfs Andrejs Strokins, objekts un mūzika - Reinis Liepa un Dj Krii. Izstādes atklāšanā iecerēts atskaņot speciāli sacerētu mūziku par tēmu „kur es esmu?”, būs iespēja noskatīties Latviešu jaunāko kino.

Koncertzālē ”Baltais flīģelis” Ziemas festivāla ietvaros būs skatāma LOK ceļojošā izstāde „Olimpiskās pamatvērtības – draudzība, cieņa, izcilība”, dodot iespēju izdzīvot kopā ar Latvijas olimpiešiem viņu priekus, veiksmes un neveiksmes Olimpiskajās spēlēs. Festivāla ietvaros koncertzālē varēsiet baudīt arī pasaules klasiķu mūziku. 19. februāra programmā Londonas filharmoniskā orķestra soliste Kristīne Blaumane /čells/ kopā ar siguldieti Lieni Circeni /klavieres/, savukārt 3. martā Vestarda Šimkus klavierkoncerts.

Un visam pa vidu Meteņdiena ar jautrām dziesmām un varenu lielīšanos. Kā ierasts, būs iešana pie Meteņa pēc Laimes pogas, lai visu gadu būtu laimīgi, lielīšanās, dziedāšana, rotaļās iešana, kurmju dzīšana, lai šis gads būtu ražīgs, un lai būtu veselība - kadiķa slotiņas pēriens. Neiztrūkstoša Meteņdienas tradīcija ir uz ugunskura vārītā Meteņa putra, ar ko dūšīgie meteņbērni varēs iestiprināties.