VIDEO. Latgales patriote Olga Aņisimoviča - Daugavpils vairākās jomās pārspēj pat Rīgu

© Foto: Dmitrijs Suļžics/MN

Intervijā TV raidījumā "Nra.lv sarunas" Latgales patriote, Latgales industriālā tehnikuma Administratīvās nodaļas vadītāja Olga Aņisimoviča stāsta, kā ir dzīvot, strādāt un mācīties Daugavpilī.

Viena no lielākajām Latvijas pilsētām - Daugavpils, protams, saskaras ar problēmām, un to risināšana ir pašvaldības spējas vai nespējas apliecinājums. Vienlaikus Daugavpilī ir vairākas jomas, kurās tā stāv līdzās vai pat pārspēj galvaspilsētu. Pēc Olgas Aņisimovičas teiktā, piemēram, bērnudārzu problēma Daugavpilī ir pilnīgi atrisināta. Jaunajiem vecākiem nav jāraizējas, vai viņu bērniem atradīsies vieta pirmsskolas iestādēs. Daugavpilī bērnudārzu pietiek visiem mazuļiem. Daugavpils var īpaši lepoties ar Marka Rotko centru, kuru apskatīt brauc no visas pasaules, un izcilajām Daugavpils teātra izrādēm, uz kurām biļetes tiek zibenīgi izpirktas tāpat kā Rīgā uz Jaunā Rīgas teātra izrādēm.

Savukārt, kā vienu no lielākajām reģiona attīstības problēmām Olga Aņisimoviča minēja salīdzinoši zemās algas, kas, protams, atstāj iespaidu uz darbaspēka piesaisti.

"Ne tikai Latgalei ir jākonkurē par darbaspēku. Ar to ir jāsaskaras Latvijas līmenī, konkurējot darbaspēka līmenī ar kaimiņvalstīm. Lai cilvēki gribētu dzīvot, strādāt vai mācīties konkrētā vietā ir jārada tam piemēroti apstākļi. Atalgojums ir tikai viens no nosacījumiem, lai gan, protams, ļoti nozīmīgs. Cilvēkiem ir arī svarīgi justies droši un uzturēties sakārtotā vidē. Šeit es gribētu uzslavēt mūsu tehnikumu - Daugavpils industriālo tehnikumu. Līdzās izcilam mācību procesam, esam radījuši drošu un modernu vidi mūsu studentiem. Mums ir nesen kā izremontētas dienesta viesnīcas telpas, ēdnīca, fantastiska sporta zāle, kas neatpaliek no Daugavpils Olimpiskā centra," sacīja O. Aņisimoviča.