"Cilvēki no tā dzīvo", Veisbārdis par Krievijas produktu pārdošanu Latvijā

© Flickr

"Kara situācijā tas ir nepieņemami," TV24 raidījumā saka mūziķis, saules enerģijas izmantošanas risinājumu piedāvātājs, Pašnodarbināto Mūziķu biedrības padomes loceklis Arnis Veisbārdis.

Veisbārdis pastāsta, ka nesen bijis Daugavpilī, kur tirgū redzējis daudz produkcijas, kas bija no Baltkrievijas, iespējams, arī no Krievijas. Viņš uzsver, ka saprot, ka tas ir veids, ka pierobežā cilvēki dzīvo, un jautājums, kādas iespējas valsts piedāvā cilvēkiem, kas dzīvo pierobežā, lai viņi varētu nopelnīt.
Mūziķis pauž domu, ka būtu vērtīgi vērsties pie tirgus vadības, kurai būtu jāpārbauda situācija. "Iestājos pret, kara situācijā tirgoties ar Krieviju ir nepieņemami un bezatbildīgi. Personīgi pats nepirktu šos produktus, arī ja naudas nepietiktu Latvijas sieram, " saka mūziķis.
(Skaties no 3.44 min)

Latvijā

Mēs nebijām tikušies gadiem. Jānis pēc aktīvās politikas posma dzīvoja diezgan savrupi, dienas dalot ar meitu Madaru un sievu Baibu. Kad uzzināju traģisko vēsti par Jāņa bojāeju, sirdī iedzēla senas atmiņas kā dadža pogaļas, un es nodomāju: kādam ir jābūt izmisumam, lai izvēlētos nāvi, nevis iespējamu izeju no šķietamas bezizejas?... Jānis, kuru ieraudzīju atvadu brīdī, atbildi nesniedza. Jānis Straume, savulaik kaismīgs un principiāls politiķis, vienlaikus – mazliet sentimentāls, sevī vērsts vienpatis ar latvieša dvēseli.

Svarīgākais