Līdz ar stāšanos VID ģenerāldirektora vietnieka amatā Lauris Leja apturēs darbību advokatūrā

 

Advokāts Lauris Leja, kuru Finanšu ministrijā (FM) izveidotā konkursa komisija atzinusi par piemērotāko pretendentu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora vietnieka postenim nodokļu jomā un Nodokļu uzskaites un piedziņas pārvaldes direktora amatam, lūgs Zvērinātu advokātu padomi (ZAP) uz laiku apturēt viņa advokāta pilnvaras.

L. Leja par savu apstiprināšanu VID ģenerāldirektora vietnieka un Nodokļu uzskaites un piedziņas pārvaldes direktora amatā uzzinājis no plašsaziņas līdzekļiem, bet oficiālu paziņojumu un informāciju par to, kad viņam jāierodas darbā līdz šim nav saņēmis.

Pēc tam, kad no FM tiks saņemta oficiāla informācija, Leja nekavējoties iesniegšot lūgumu ZAP par advokāta darbības apturēšanu uz laiku.

Pēc stāšanās amatā Leja arī būšot gatavs informēt par savu vīziju VID darbam un pirmajiem veicamajiem uzdevumiem.

Kā jau ziņots, konkursā par VID ģenerāldirektora vietnieku muitas jomā un Muitas pārvaldes direktora amatā tika apstiprināts Tālis Kravalis, bet Leja tika atzīts par piemērotāko VID ģenerāldirektora vietnieka nodokļu jomā postenim un Nodokļu uzskaites un piedziņas pārvaldes direktora amatam.

Atklāts konkurss uz VID ģenerāldirektora vietnieku vietām tika izsludināts šā gada 26.oktobrī.

Savu pieteikumu dalībai konkursā bija iesnieguši desmit pretendenti. Pirmajā vērtēšanas kārtā atlases konkursa komisija izvērtēja pretendentu pieteikumus un pieņēma lēmumu par to, ka pieci pretendenti izvirzāmi konkursa otrajai kārtai. Otrajā konkursa kārtā ar izvēlētajiem amata pretendentiem notika pārrunas, lai izvērtētu viņu atbilstību VID ģenerāldirektora vietnieku amata kandidātiem nodokļu un muitas jomā noteiktajām prasībām.

Kravalis kopš 1996.gada ieņēma VID Galvenās muitas pārvaldes direktora vietnieka amatu. Pirms tam viņš ir ieņēmis vairākus vadošu amatus Muitas pārvaldē, bet savu karjeru Rīgas muitā uzsāka 1987.gadā kā inspektors. Kravalis augstāko izglītību ir ieguvis Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas fakultātē.

Savukārt Leja kopš 2008.gada ir bijis zvērināts advokāts. Pirms tam viņš strādāja par Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta senatora palīgu, strādājot ar nodokļu lietām.

Leja ir biznesa augstskolas "Turība" Publisko tiesību katedras docents, strādājis kā pasniedzējs Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Lejam ir tiesību doktora zinātniskais grāds civiltiesībās, sociālo zinātņu bakalaura grāds ekonomikā.

Pretendentu atlases komisijas priekšsēdētājs bija finanšu ministrs Einars Repše (JL), savukārt komisijas locekļi - Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis, FM valsts sekretāra vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos Dāvids Tauriņš, VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Nelija Jezdakova un finanšu ministra padomniece valsts pārvaldes reformu un vadības jautājumos Baiba Fromane.