Baltijas Asamblejas 2010.gada prioritātes būs Baltijas valstu ekonomikas stabilizācija, sabiedrības drošība un dzīves kvalitāte, kā ar stratēģiska sadarbība ar Ziemeļvalstīm, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.
Par to Lietuvas galvaspilsētā Viļņā notikušajā sanāksmē šodien vienojušies Baltijas valstu parlamentārieši.
2010.gadā Baltijas Asamblejas prezidējošās valsts funkcijas pārņems Latvija. Par asamblejas prezidenti uz gadu tika ievēlēta Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja Ērika Zommere. Pēc ievēlēšanas, uzrunājot klātesošos, viņa uzsvēra, ka šodien vairāk nekā jebkad Baltijas valstīm ir jāapvieno savi spēki vienotas sociālās, ekonomiskās, finanšu politikas veidošanā, vienotas veselības un izglītības sistēmas izveidē.
"Latvijas prezidentūras laikā Baltijas Asambleja skatīs ļoti konkrētus jautājumus, fokusēsies uz ļoti konkrētiem sadarbības projektiem, veidojot Baltijas valstu reģionālo partnerību ekonomiskajā, sociālajā, izglītības, zinātnes jomās," pēc ievēlēšanas par Baltijas Asamblejas prezidenti teica Zommere.
Viļņā Baltijas Asamblejas delegāti pieņēma rezolūcijas par vairākiem reģionam būtiskiem jautājumiem, tostarp par ilgtspējīgas ekonomiskās un sociālās attīstības nodrošināšanu, darba tirgum atbilstošas izglītības sistēmas attīstību, kā arī par kopīgiem pasākumiem, lai Baltijā veidotu vienotu uzņēmējdarbības vidi.
Baltijas Asambleja pieņēma rezolūcijas par energoefektivitātes paaugstināšanu, enerģijas taupīšanu un pielāgošanos klimata pārmaiņām, kā arī par Baltijas valstu sadarbības stiprināšanu Šengenas zonā. Parlamentārieši pieņēma arī deklarāciju, kurā formulēja jaunos uzdevumus drošības jomā. Sesijas laikā tika parakstīts arī kopīgais paziņojums par Gruzijas, Ukrainas, Azerbaidžānas un Moldovas Parlamentāro Asambleju un BA.
Asamblejas 28.sesijas laikā notika triju Baltijas valstu parlamentu Ārlietu komisiju pārstāvju sēde un vairākas komitejas sēdes. Sesijas laikā pasniegta arī ikgadējā BA balva, ko šogad literatūras nominācijā ieguvusi Inga Ābele no Latvijas.
Baltijas Asambleja ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gada 8.novembrī. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12-20 deputāti. Asambleja ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Tā ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes, kā risināti Baltijas Asamblejas dienaskārtības aktuālie pārrobežu jautājumi.