Otrdiena, 21.maijs

redeem Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

arrow_right_alt Latvijā \ Politika

KNAB lūdz parlamenta piekrišanu deputāta Čaklā saukšanai pie administratīvās atbildības

© f64

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdz Saeimas piekrišanu deputāta Ingmāra Čaklā (V) saukšanai pie administratīvās atbildības par likumā valsts amatpersonām noteikto ziedojumu pieņemšanas ierobežojumu.

Vēstulē Saeimai KNAB norāda, ka Čaklais no 2010.gada 18.jūlija līdz 2011.gada 31.maijam amata pienākumu pildīšanai bez atlīdzības izmantoja savai palīdzei piederošo automašīnu, līdz ar to nav ievērojis likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteiktus ziedojumu pieņemšanas ierobežojumus.

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu par dāvanu vai ziedojumu, vai citāda veida mantiskās palīdzības pieņemšanas kārtības pārkāpšanu tiek uzlikts naudas sods valsts amatpersonai no 50 līdz 250 latiem, konfiscējot administratīvā pārkāpuma priekšmetus vai bez konfiskācijas.

Čaklais aģentūrai LETA pagaidām nevēlējās šo jautājumu komentēt, jo viņš vēl nav sagatavojis atbildi KNAB, savukārt pēc tās sagatavošanas deputāts varēs atbildēt uz jautājumiem.

KNAB norāda, ka deputāta palīdzei piederošās automašīnas nodošana izmantošanai Čaklajam bez atlīdzības deputāta pienākumu pildīšanai ir uzskatāma par ziedojumu. Saskaņā ar likumu valsts amatpersonai ir aizliegts prasīt vai pieņemt no fiziskās vai juridiskās personas ziedojumu, kā arī cita veida mantisku palīdzību publiskām vajadzībām, ja ziedojums vai palīdzība ietekmē lēmuma pieņemšanu uz šo personu. Tāpat likums nosaka, ka ziedojumu var pieņemt, ja to sniedz kāda neiesaistīta trešā persona, savukārt deputāta palīdze, kas atradās Čaklā pakļautībā, šajā gadījumā nav uzskatāma par trešo neiesaistīto personu, norāda KNAB.

Paredzēts, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas jautājumu par Čaklā saukšanu pie administratīvās atbildības skatīs nākamnedēļ, 13.martā.