40% iedzīvotāju uzskata, ka zemāk novērtētie ministri būtu jānomaina

Valdībā tiks skatīts ziņojums par ministru darba vērtējumu. Salīdzinoši biežāk (40%) Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka šajā ziņojumā salīdzinoši zemāk novērtētie ministri būtu jānomaina, jāatlaiž. Par šādu risinājumu daudz pārliecinātāki ir cittautieši un nepilsoņi. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, februārī veiktais pētījums.

Aptuveni trešā daļa (36%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norāda, ka tiem ministriem, kuri šajā ziņojumā būtu novērtēti zemāk, būtu jānosaka periods rezultātu uzlabošanai. Salīdzinoši biežāk uz šāda risinājuma nepieciešamību norāda gados jauni cilvēki (no 18 līdz 29 gadiem), Latvijas pilsoņi un lauku teritoriju iedzīvotāji.

Piektā daļa (20%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem ir pārliecināti, ka šis valdības ziņojums ir formalitāte, tādēļ, viņuprāt, zemāk novērtētajiem ministriem nekas nebūtu jādara situācijas maiņai.

1% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāji snieguši kādu citu ieteikumu, kā risināt situāciju ar tiem ministriem, kuri valdības ziņojumā novērtēti salīdzinoši zemāk. 3% aptaujāto nebija konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Latvijā

Latvijā gadā ir 12 papildu brīvdienas (Lieldienās, Jāņos, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā, Darba svētkos, Ziemassvētkos un Jaungadā). Lielākā daļa cilvēku, izņemot darbaholiķus, labprāt iegūtu vēl pāris papildu brīvdienas, piemēram, Lāčplēša dienu un 15. augustu. Arī darba nedēļa varētu būt īsāka. Ekonomisti gan krata pirkstu – papildu brīvdienas Latvijai izmaksājot dārgi.

Svarīgākais