Bendiks: Ēlerte sašķēla "Jauno laiku", tagad apvieno "labējās" partijas

© Kaspars Krafts, f64

Pazīstamais polittehnologs, konsultants un fotomākslinieks Mārcis Bendiks šodien "Neatkarīgajā" publicētā intervijā analizē partiju Jaunais laiks, Pilsoniskā savienība un Sabiedrība citai politikai apvienošanās iemeslus un izredzes.

Mārcis Bendiks pauž izbrīnu, kādēļ pie partiju apvienošanas ķērusies Sarmīte Ēlerte. "Es tiešām brīnos, kā šķeltnieki var kļūt par apvienotājiem? Jaunā laika sašķelšanas galvenais instruments bija Sarmītes Ēlertes klaji negatīvā attieksme pret Einaru Repši kā šīs partijas vadītāju. Es neesmu nedz Repšes fans, nedz Jaunā laika aizstāvis, bet šīs partijas sašķelšanas galvenais instruments bija tālaika laikraksta Diena pozīcija, kas ļoti subjektīviski vērsās pret Repši kā partijas priekšsēdētāju. Visticamāk šī pozīcija izkristalizējās pašu redakcionālajās ambīcijās un cilvēciskajās problēmās. Tad Ēlerte nez no kurienes atvilka Sandru Kalnieti, un Dienas pirmajās lapās parādījās tādas publikācijas: Repšes reitings katastrofāli krītas utt. Jaunais laiks tika sašķelts, un pilnīgi identiski tika sašķelti tēvzemnieki. Tagad šāds profesionāls šķeltnieks kaut ko grib apvienot? Tas jau pats par sevi ir aizkustinoši," saka M. Bendiks

"Un tad vēl banāli, primitīvi, nekaunīgi meli. Proti, es pats dzirdēju radio ziņu, ka Ēlerte apvienos trīs labējas partijas. Es skrēju pie datora – kas noticis? Jo Latvijā nav trīs labēju partiju, tik daudz es zinu. Kura tad ir tā trešā? Izrādās, trešā labējā partija ir caurkritušā miljonāra Aigara Štokenberga partija, kuru viņš pats pasludināja par kreisu partiju. Šī partija aģitēja par pensionāru un trūkumcietēju tiesībām utt. Vēlāk gan tika precizēts, ka tie ir trīs progresīvie spēki, kas tagad apvienojas pret ļaunajiem spēkiem. Nu, šī jau ir pazīstama tēma, līdz ar to varam sākt virzīties pa garo loku atbildē uz jūsu jautājumu. Te mēs redzam cilvēku grupas, kura rotē ap Sorosa finansētajām organizācijām, vēlmi neievēlētiem, nesaņemot nekādu mandātu, pārņemt varu valstī. Šī cilvēku grupa pēc tā ir tiekusies ilgstoši, vismaz kopš 1997. gada. Jāatgādina, ka 2007. gadā es intervijā jūsu laikrakstam teicu, ka viņi ir uzvarējuši, jo viņiem tas gandrīz bija izdevies. Ja mēs atmetam plakano teoriju – re, kur ir Soross, re, kur viņa pakalpiņi, kas izpilda viņa rīkojumus –, tad jāatzīst, ka šī slimība nav ierindas bakas, kur var izdomāt poti. Visus sapotē, un baku vairs nav, bet te ir mutējošs vīruss, kur vakcīna nelīdz."

Pilnu interviju ar Mārci Bendiku lasiet šodienas "Neatkarīgajā"

Latvijā

Latvijas Mākslas zinātnieku un kuratoru biedrība (LMZKB) un vairākas radošo nozaru organizācijas aicina noteikt viena gada moratoriju to pieminekļu pārvietošanai, kas tiek pamatota ar totalitāro režīmu slavināšanu, šajā laikā aicinot diskutēt par kultūrvides pārmaiņām.

Svarīgākais