Parlaments sācis darbu pie diviem ilgi apspriestiem jautājumiem. Izskatīšanai komisijās nodotas iniciatīvas par izmaiņām Satversmē: samazināt Saeimas deputātu imunitāti un ieviest atklāto balsojumu Valsts prezidenta un Satversmes tiesas tiesnešu vēlēšanās.
Parlamentāriešu neaizskaramības princips nosaka, ka deputātu apcietināt, izdarīt pie viņa kratīšanu vai citādi ierobežot politiķa brīvību drīkst tikai pēc tam, kad tam piekritusi Saeima. Grozījumi paredz, ka par administratīviem pārkāpumiem Saeimas deputāti tiks sodīti tāpat kā jebkurš Latvijas iedzīvotājs.
Kritiku par nesamērīgo tiesiskās imunitātes apjomu Latvijas parlamenta deputātiem, viesojoties Saeimā, iepriekš izteicis arī Eiropas Padomes ģenerālsekretārs Tūrbjērns Jaglanns. Ceturtdien Saeimas debatēs tomēr izskanēja arguments, ka parlamentāriešiem jau šobrīd ir daudz zemāka tiesiskās imunitātes pakāpe nekā drošības dienestu darbiniekiem, tiesnešiem un prokuroriem. Kreisā flanga deputāts Andrejs Elksniņš atgādināja, ka deputāta imunitāte ir nepieciešama nevis tādēļ, lai politiķis varētu nesodīti pārkāpt likumu, bet gan tādēļ, lai tautas kalps atklāti paustu savu viedokli, nebaidoties no represijām.
Savukārt likumdošanas izmaiņu virzītāji iecerējuši mazināt deputāta tiesisko imunitāti arī attiecībā uz kriminālprocesuālām darbībām, tostarp kratīšanas izdarīšanu deputāta dzīvesvietā. Otra Satversmes grozījumu iniciatīva paredz mainīt Valsts prezidenta un Satversmes tiesas tiesnešu vēlēšanas procedūru, atsakoties no aizklātās balsošanas. Saeima jau atteikusies no aizklātiem balsojumiem par virkni amatpersonu, un šobrīd atklāti tiek vēlēti gan Saeimas prezidija locekļi, tiesībsargs, valsts kontrolieris, tiesneši, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs, Satversmes aizsardzības biroja vadītājs, ģenerālprokurors un Centrālās vēlēšanu komisijas vadītājs. Aprīlī parlaments pieņēma izmaiņas likumdošanā nosakot, ka arī Latvijas Bankas prezidentu, prezidenta vietnieku un padomes locekļus parlamentārieši ievēlē atklātā balsojumā. Tādējādi kā pēdējais bastions bija palicis balsojums vienīgi par Valsts prezidentu un Sa-tversmes tiesas tiesnešiem.