Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera uzsver: izmaksas, kas saistītas ar oficiālo publikāciju nodrošināšanu, būtu paredzamas valsts budžetā, bet oficiālo publikāciju nodrošināšanas funkcija nododama Tieslietu ministrijai.
"Oficiālo publikāciju funkciju organizējot caur publisko iepirkumu sistēmu, kas būtu esošajai tirgus situācijai atbildoša procedūra, valsts gadā varētu ietaupīt 1,4 miljonus latu," uzsver LTRK Padomes loceklis, Pakalpojumu padomes vadītājs Aldis Gulbis, paskaidrojot, ka, pat rēķinoties ar paaugstinātām pakalpojuma pieejamības un datu drošības prasībām, brīvas tirgus konkurences apstākļos šī pakalpojumu cena nepārsniedz 600 000 latu gadā.
"Ticot tiesiskas valsts principiem, uzņēmēji uzstāj uz to, ka oficiālās informācijas izsludināšana un publicēšana ir tikai un vienīgi valsts pārvaldes iestādes funkcija," uzsver A.Gulbis, paužot uzņēmēju sašutumu par to, ka likumprojektā "Oficiālās publikācijas likums" paredzēts šīs funkcijas izpildi nodot valsts kapitālsabiedrībai, kura paralēli uztur vēl citus darbības virzienus, saņemot par tiem šķērssubsīdijas no obligātajām, paaugstinātām iemaksām par VSIA "Latvijas Vēstnesis" publicētajiem sludinājumiem.
Visi ieņēmumi no publikācijām nonāk VSIA "Latvijas Vēstnesis" kasē, nevis valsts budžetā. Uzņēmēji uzskata, ka no šīm obligātajām nodevām nav pieļaujama VSIA "Latvijas Vēstnesis" komercdarbība, žurnāla "Jurista Vārds" izdošana, dažādu portālu uzturēšana, utt. - tādēļ rosinās Saeimas Juridisko komisiju un Saeimas deputātus pieņemt lēmumus, lai Latvijas likumi tiktu publicēti atbilstoši valsts iedzīvotāju (pēc iespējas lētāk) un uzņēmēju (neradot tirgus kropļojumus un neveidojot slēptas izmaksas) interesēm, nevis būtu orientēti uz atsevišķu komercsabiedrību pastāvēšanu un to monopoltiesību nodrošināšanu attiecībā uz valsts funkciju pildīšanu, kas pēc LTRK domām ir pretrunā ar demokrātiskas valsts pamatprincipiem.