88% iedzīvotāju uzskata, ka valdība nav prioritāri risinājusi demogrāfisko problēmu

Pēc Tautas skaitīšanas tika konstatētas negatīvas tendences Latvijas demogrāfiskajā situācijā. Politiķi un valdība norādīja uz nepieciešamību risināt šīs demogrāfiskās problēmas un veikt reformas dažādās politikas sfērās. Absolūtais vairākums (88%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka valdība nav kā savu prioritāti izvirzījusi valsts demogrāfisko problēmu risināšanu (40% - drīzāk nē; 48% - noteikti nē). To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia pētījums.

Pretējās domās ir 5% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuri uzskata, ka valdība ir kā savu prioritāti izvirzījusi valsts demogrāfisko problēmu risināšanu (4% - drīzāk jā; 1% - noteikti jā).

7% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Vairākums (82%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka par valsts demogrāfisko problēmu risināšanu atbildīga ir valdība.

Salīdzinoši liela daļa Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka par valsts demogrāfisko problēmu risināšanu ir atbildīgi arī paši iedzīvotāji (42%), retāk kā atbildīgie norādītas politiskās partijas (18%) un ES līmeņa politiķi vai politika (16%).

Salīdzinoši retāk, kā atbildīgos valsts demogrāfisko problēmu risināšanā, Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši NVO (1%), reliģiskās organizācijas (0,4%) vai citus atbildīgos (1%).

3% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais