Parlamentāriešu apņemšanās un solījumi, ka Latvijas Krājbankas krahu izmeklējošās parlamentārās komisijas darbs vainagosies ar reāliem rezultātiem, jūk pa visām vīlēm. Komisijas locekļi sākuši jau nopietni runāt par tās likvidāciju.
Uzsākoties kārtējai komisijas sēdei, daļai tās locekļu nācās gaidīt uz kolēģiem, lai sēdē būtu kvorums. Jau šajās nepilnajās desmit minūtēs zālē izskanēja viedoklis, ka komisija lēnām sairst no iekšpuses un, iespējams, būtu lietderīgāk to likvidēt nekā tērēt nodokļu maksātāju naudu.
Starp deputātiem karsta diskusija izvērsās par to, vai komisijā nepieciešama prokurora klātbūtne vai ne. Šis jautājums kļuva aktuāls, kad dažiem deputātiem radās aizdomas, ka, pieprasot konkrētu informāciju no Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un bankas administratora, varētu tikt traucēta ierosinātās krimināllietas izmeklēšana. Tādēļ iepriekš viņi vienojās, ka komisijas priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis par šo jautājumu uzdošanu apspriedīsies ar ģenerālprokuroru.
Komisijas sēdē izrādījās, ka J. Lāčplēsis par to ar ģenerālprokuroru nav runājis un interesējies tikai par to, vai būtu iespējama prokurora pieaicināšana. Ģenerālprokurors esot apsolījis, ka norīkošot kādu savu darbinieku, ja komisijas locekļi to pieprasīšot.
Lai cik arī vienkāršs šis jautājums būtu, parlamentārieši par to diskutēja gandrīz pusi no stundu garās komisijas sēdes. Otra puse dārgā parlamentāriešu laika tika veltīta sūtāmo jautājumu apspriešanai, strīdoties, ko katrs teicis iepriekšējā komisijas sēdē un kāpēc kopš komisijas izveidošanas tā neko reālu un taustāmu nav izdarījusi.
Pirmais par komisijas likvidāciju ieminējās Juris Zariņš (Saskaņas centrs), kurš ierosināja komisiju likvidēt jau nākamnedēļ, ja nākamajā sēdē nebūs jūtams, ka komisija spēj strādāt produktīvi. Viņa viedoklim pievienojās arī Kārlis Seržants (Zaļo un zemnieku savienība). «Ir pagājuši divi mēneši, kopš uzsākām darbu, bet rezultāts ir līdzvērtīgs nullei,» teica deputāts.
Šajās pārdomās iejaucās Elīna Siliņa (Olšteina sešnieks), kas aizrādīja, ka komisija pretēji sākotnēji deklarētajiem mērķiem kļuvusi par politisko arēnu, kurā katras frakcijas pārstāvji cenšas virzīt savas politiskās intereses, nevis realizēt komisijas mērķus.
Stundu izkašķējušies, deputāti tomēr vienojās, ka vispirms uz prokuratūru nosūtīs informāciju par komisijas interesēm un ļaus prokuroram ar to pirms ierašanās komisijas sēdē iepazīties.