Neatkarīgā Saeimas deputāta Klāva Olšteina aktivitātes kārtējo reizi raisījušas politiskās peripetijas. Vakar, norādot uz premjera un satiksmes ministra vienprātību, K. Olšteins oficiāli ieguva ilgi kāroto Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra posteni.
Vakarā satiksmes ministrs Aivis Ronis pēkšņi nāca klajā ar neviennozīmīgu komentāru, uzsverot, ka ir gatavs atstāt amatu, ja pārliecināsies, ka politiķi spēj pildīt solījumus un nodrošināt attīstību satiksmes nozarē.
K. Olšteins jau pagājušā gada nogalē publiski pavēstīja, ka vistuvākajā laikā sāks pildīt Satiksmes ministrijas (SM) parlamentārā sekretāra pienākumus. Premjera partija Vienotība, kā arī bezpartijiskais nozares ministrs A. Ronis neslēpa savu pārsteigumu par šādu politiķa paziņojumu. Valdības vadītājs V. Dombrovskis toreiz izvairīgi skaidroja, ka ar neatkarīgajiem deputātiem tik tiešām esot noritējušas sarunas par iespējamu iecelšanu amatos, taču posteņi un personālijas neesot konkretizēti. Tikmēr politiskajos kuluāros spriests, ka, pāragri paziņojot par savu iecelšanu Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra amatā, K. Olšteins esot centies izdarīt spiedienu uz premjeru. Politiskā tirgus iemesls ir sešas neatkarīgo deputātu balsis, kas koalīcijai varētu izrādīties vitāli svarīgas nozīmīgu lēmumu pieņemšanā. Neoficiāli avoti vakar Neatkarīgajai apliecināja, ka viens no iemesliem, kādēļ K. Olšteins pēkšņi tomēr ieguvis kāroto krēslu, ir gaidāmā Satversmes grozījumu izskatīšana Saeimā, kā arī nepieciešamība iegūt vismaz 66 deputātu balsis izmaiņu veikšanai Lisabonas līgumā.
Tikmēr pats K. Olšteins vakar turpināja uzstāt, ka oficiālais paziņojums par viņa iecelšanu amatā bijis vien formalitāte, jo «attiecīga vienošanās bija spēkā jau iepriekš un nekas nav mainījies». Tāpat neatkarīgais deputāts nekautrējās atzīt, ka par šo posteni tik tiešām notikusi sava veida cīņa, kuru politiķis gan labprātāk dēvē par «procesu, kas politikā bieži vien notiek». Tikmēr satiksmes ministrs Aivis Ronis zīmīgi uzsvēra, ka K. Olšteina iecelšana SM parlamentārā sekretāra amatā bija koalīcijas stabilitātes jautājums. Arī vakar vakarā izplatītie nozares ministra komentāri liecina, ka viņš nav sajūsmā par jauno parlamentāro sekretāru. «Ir saprotams, ka biežas valdību maiņas nesekmē stabilu un pārbaudītu demokrātisku izpildvaras institūciju darbību, tomēr demokrātijas pamatvērtības ir jārespektē un jācenšas realizēt dzīvē. (...) Tiklīdz es kā satiksmes ministrs jutīšu, ka tautas ievēlētie politiķi var realizēt savus priekšvēlēšanu solījumus un nodrošināt satiksmes nozarē izvirzīto uzdevumu realizēšanu, esmu gatavs amatu atstāt,» uzsvēris A. Ronis. Jāpiebilst, ka atbilstoši likumdošanai, ja ministrs amatu zaudē, to zaudē arī attiecīgais parlamentārais sekretārs.
Jāatgādina, ka koalīcijas veidošanas brīdī valdība tā dēvētā K. Olšteina sešnieka balsis piesaistīja, solot šiem deputātiem politisko līdzatbildību SM. Tiesa, lai gan Vienotība cerēja, ka šī līdzatbildība būs formāla, K. Olšteins tomēr kategoriski pieteica ambīcijas uz parlamentārā sekretāra posteni. Viens no šādas intereses iemesliem varētu būt ietekme valsts uzņēmumu vadības izvēlē. Jau šobrīd neoficiāli tiek ziņots, ka deputātu grupa satiksmes ministram izteikusi priekšlikumu par savu ieteikto pārstāvju deleģēšanu Ventspils un Rīgas brīvostu valdēs.