22.decembrī un 23.decembrī Rīgā norisinājās Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas starpvaldību komisijas ekonomiskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos (turpmāk - SVK) 7.sēde, kuru no Latvijas puses vadīja Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce, bet no Baltkrievijas puses ārlietu ministra vietnieks Aleksandrs Gurjanovs.
SVK laikā pārrunāti jautājumi par Latvijas un Baltkrievijas divpusējās ekonomiskās sadarbības tālāku attīstību rūpniecības un uzņēmējdarbības, enerģētikas, transporta, tranzīta un loģistikas, lauksaimniecības un pārtikas ražošanas, standartizācijas un metroloģijas, būvniecības un ēku energoefektivitātes, tūrisma, zinātniski tehniskās, starpreģionālās sadarbības un vides aizsardzības jomās.
Paralēli SVK septītajai sēdei norisinājās Latvijas - Baltkrievijas Lietišķās sadarbības padomes sēdes, ko no Latvijas puses vada Aivars Ločmelis, SIA "Felix Holding" valdes priekšsēdētājs, savukārt no Baltkrievijas puses - Dmitrijs Dičkovskis uzņēmuma MILAVITSA ģenerāldirektors.
Tāpat Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Baltkrievijas Republikas vēstniecību rīkoja semināru uzņēmējiem, kas eksportē vai vēlas paplašināt darbību Baltkrievijā par aktualitātēm Baltkrievijas, Krievijas un Kazahstānas muitas ūnijā.
SVK ietvaros atsevišķi Baltkrievijas pārstāvji tikās ar ekspertiem lauksaimniecības (tikšanās ar Zemkopības ministrijas pārstāvjiem un Rīgas piena kombināta apskate) un izglītības jomā (tikšanās ar Latvijas Zinātņu akadēmijas un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem).
SVK sēdes noslēgumā tika parakstīta vienošanās par sadarbību zinātnes un izglītības jomā starp Daugavpils universitāti un Baltkrievijas Nacionālo zinātņu akadēmiju.
Latvijas - Baltkrievijas SVK iepriekšējā sēde notika 2010. gada 29.-30.septembrī Minskā (Baltkrievija). Tās laikā tika pārrunāti jautājumi par Latvijas un Baltkrievijas divpusējo sadarbību rūpniecības, enerģētikas, transporta, sakaru, lauksaimniecības un pārtikas ražošanas, mežsaimniecības, standartizācijas un metroloģijas, tūrisma un zinātniski tehniskajā jomā, kā arī citās jomās turpmākās tirdznieciski - ekonomiskās sadarbības attīstībai. Paralēli SVK sēdei notika arī Latvijas - Baltkrievijas Lietišķās sadarbības padomes sēde. Sēdes noslēgumā tika parakstīts protokols, kurā tika noteikti uzdevumi ar mērķi veicināt sadarbību starp abu valstu uzņēmējiem.
2011. gada pirmajos 9 mēnešos Latvijas ārējās tirdzniecības preču apgrozījums ar Baltkrieviju sasniedza 696,3 milj. USD (3,8% no kopējā preču apgrozījuma, salīdzinoši ar 2010.gada 9 mēnešiem pieaugums par 70,7%), kas ierindoja Baltkrieviju 8. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru starpā.
Preču eksports uz Baltkrieviju veidoja 164,5 milj. USD (2% no kopējā eksporta), savukārt imports - 531,7 milj. USD (5,4% no kopējā importa), tādejādi Baltkrievija bija Latvijas 12. nozīmīgākais eksporta un 6. nozīmīgākais importa partneris.
Galvenās Latvijas eksporta preces ir medikamenti, lietoti automobiļi, portlandcements, izstrādājumi, kas izmantojami dzīvnieku barībā, šauri austi audumi, trikotāžas drānas, plakani dzelzs un neleģētā tērauda velmējumi, aparatūra, kurā izmanto rentgenstarojumu, elevatori un transportieri precēm u.c..
Galvenās importa preces ir gāzeļļas (vieglā dīzeļdegviela), dzelzs vai neleģēta tērauda pusfabrikāti, skujkoku kokmateriāli, minerālie vai ķīmiskie mēslošanas līdzekļi, traktori, dzelzs vai neleģēta tērauda stieples, u.c.
Saskaņā ar "Lursoft" datiem 2011. Gada decembrī Latvijā darbojās 706 uzņēmumi ar Baltkrievijas kapitālu. Pēc investīcijām Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā Baltkrievija ierindojas 31. vietā ar kopējo investīciju apjomu 7,7 milj. LVL un 706 aktīviem uzņēmumiem.