Komentāri / Lembergs: tos, kuri runā par pāreju uz eiro, nevaru nosaukt par garīgi veseliem
 

68 komentāri

....
Piekritu Lembergm !!!
4.novembris 2011, 21:40 Atbildēt
MM.Ūdens
Steidzīgi ir jāpāriet uz ventiem, ofšori ir pilni ar ventu stabilitātes kapitālu uzkrājumiem.
7.novembris 2011, 14:19 Atbildēt
jjaa
Lai kaa tur ir ar to Lembergu, bet par so vinam ir 100% taisniba! Tuukstos gadus mums nav vajadziigs tas suuda eiro, kurs tapat tuuliit nobeigsies dabiigaa naavee!
4.novembris 2011, 21:40 Atbildēt
???
Bet tos, kas domā par pāreju uz rubli? Vai ar tiem ir OK?
4.novembris 2011, 21:54 Atbildēt
TTev
Vai Tu jau domā?
5.novembris 2011, 12:19 Atbildēt
AA.R.L.
Doktor Ļemberg ! Vaš diagnoz k zaveršeņiju suda ?
4.novembris 2011, 21:54 Atbildēt
HHaizivs
Jovairāk LV aizņemsies, jo valdība būs tīkamāka iluminātu finansu haizivīm. Tauta LV jāpadara pēc iespējas nabagāka, jo nabags nespēj pretoties modernajiem vergturiem. Bet valdībai būs kangaru sudraba graši.
4.novembris 2011, 22:00 Atbildēt
...
njaa shite lembim pilniiga taisniiba..
4.novembris 2011, 22:23 Atbildēt
VViesturs K.
tak žīdi grib mūs pa katru cenu tur ievilkt, redz ka maksā neparko banānēdāji. un liek tik aizņemties un Vilcēns tik jā, jā. dod dirsu žīdiņ palaizīšu visas tautas vārdā.
4.novembris 2011, 22:34 Atbildēt
kkāpēc?
Kāpēc tad Viesturs K. nepieprasa valdībai nekavējoties pieņemt bezdeficīta budžetu?
4.novembris 2011, 23:13 Atbildēt
mmuļķu zemes pavalstnieks
Bezdeficīta budžets izslēdz valstij iespēju attīstīties izmantojot iekšējos aizņēmumus,kas ārējo parādu nepalielina,bezdeficīta budžets ir nāvējošs valsts attīstībai.
Domā procesiem līdzi un nepakļaujies neoliberāļu demagoģijai.
4.novembris 2011, 23:27 Atbildēt
hha
Izskatās, ka pats esi nonācis neoliberāļu demagoģijas valgos apgalvojot, ka parādu neesamība ir nāvējoša.
4.novembris 2011, 23:39 Atbildēt
mmuļķu zemes pavalstnieks
Tik daudz tev vajadzētu saprast,ka valdības parāds it tikai kopējā valsts parāda ne tā lielākā daļa,jo bez valdības parāda,kas ir publiskais parāds,kas tiek dalīts uz galviņām,pastāv vēl arī fizisko un juridisko personu parādi,kas ir tādi paši valsts parādi. Sabiedrība jau tā tiek mānīta,ka publiskai apskatei tiek izlikts valdības parāds ,bet par pārējo valsts parāda lielāko daļu,ko sastāda iedzīvotāju un juridisko personu parādi,diskusijas nenotiek.
Uz šo manipulāciju daudzi uzķeras,arī tu "ha".
5.novembris 2011, 0:02 Atbildēt
hha
Izskatās, ka pats būsi uzķēries uz šīs manipulācijas, jo atšķirībā no valdības (publiskā) parāda valsts neto ārējais parāds ir ievērojami sarucis.
5.novembris 2011, 0:37 Atbildēt
mmuļķu zemes pavalstnieks
Vēl aizmirsu pateikt,ka parādu neesamība ir naudas neesamība un tā ir nāvējoša ekonomikai,tur šaubu nav. Iekšējie aizņēmumi ir izeja no stāvokļa,kā nenonākot ārējos parādos tomēr ekonomiku nodrošināt ar naudu.
5.novembris 2011, 0:06 Atbildēt
hha
Naudu var ne tikai aizņemties, bet arī nopelnīt!
5.novembris 2011, 0:45 Atbildēt
mmuļķu zemes pavalstnieks
Valsts ārējam parādam kājas aug no negatīvās ārējās tirdzniecības bilances,kad eksporta valūtas ieņēmumi nesedz importa radītos valūtas ārējos zaudējumus. Lai valsts sāktu pelnīt ir jāpanāk pretēja situācija,kad valsts eksporta valūtas ieņēmumi pārsniedz importa radītos ārējos valūtas zaudējumus,bet bez lata devalvācijas un pārejas uz brīvu tirgus diktētu lata kursu,tas nav pat teorētiski iespējams,jo ārējo parādu apkalpošana vien mums gadā izmaksā ap 300 miljonu latu. Šobrīd mēs ar mokām spējam nomaksāt tikai parāda procentus un tas mums gadā prasa budžeta konsolidāciju par iepriekš minēto summu,ja vien to nepārfinansējam,kas problēmu nerisina,bet risinājumu atliek uz nākošo paaudžu pleciem.
5.novembris 2011, 9:43 Atbildēt
hha
Kāds tam vispār sakars ar lata kursu, vai tad lata devalvācija samazinās ārējā parāda apkalpošanas izmaksas? Vienīgais ko var panākt ar devalvāciju ir iedzīvotāju ienākumu samazināšanos un līdz ar to arī nespēju nopirkt importa preces no kurām absolūtais vairums nav aizstājami ar vietējām.
5.novembris 2011, 11:40 Atbildēt
mmuļķu zemes pavalstnieks
Lata devalvācija mainīs importa/eksporta attiecības par labu eksportam,un valsts varēs sākt pelnīt,kas izpaudīsies kā eksporta valūtas ieņēmumu pārsvars pār importa valūtas izdevumu, pārsvaru,jeb citiem vārdiem sakot - būs pozitīva ārējās tirdzniecības bilance kā Ķīnā,kas ar pozitīvo tirdzniecību piesaistījusi milzīgas ASV dolāru masas,bet par ar pozitīvu tirdzniecības bilanci piesaistītajām valūtas rezervēm NAV JĀMAKSĀ KRETĪTPROCENTI,kā tas ir ar aizdevumiem piesaistītām valūtas rezervēm,un tas ir milzīgs ASV valdības galvassāpju cēlonis.
Atvaino mani,bet redzu,ka tu esi tupaks monetārās politikas jautājumos,un jēgas ar tevi strīdēties ir maz,bet tā kā mūsu diskusija ir publiska,tad tomēr nākas to darīt,jo tādu neoliberāļu apmuļķoto kā tu, ir ļoti daudz.
Tu pats ieteici,ka valstij jāsāk pelnīt nu tad devalvējam latu un panākam,ka ārējās tirdzniecības bilance mums ir ar pozitīvu pārpalikumu,nevis negatīvu importa pārsvara radītu iztrūkumu(deficītu),un aizņēmumi vairs nebūs vajadzīgi,jo valsts finanšu sistēma būs kļuvusi pašpietiekama,un tad arī valdība budžetā apgrozīs latus kas nosegti ar eksportu nopelnītu valūtu,par kuru kredītprocentus nav jāmaksā. Diemžēl,šobrīd,pateicoties LB bezatbildīgajai monetārajai poitikai LB latu sedzošās valūtas rezerves ir aizņemtas,un tāpēc par svešas naudas izmantošanu vien no mums gadā piedzen 300 miljonu latu.
5.novembris 2011, 14:18 Atbildēt
hha
Kādā veidā ar lata devalvāciju var panākt ārējās tirdzniecības bilances uzlabošanos, izņemot manis minēto iedzīvotāju ienākumu samazināšanos devalvācijas rezultātā.
5.novembris 2011, 14:40 Atbildēt
mmuļķu zemes pavalstnieks
Es tev uz to jautājumu jau atbildēju,bet atkārtošu vēlreiz,ja esi īpaši,ar spēju loģiski domāt, apdalīts - lata devalvācija palielinās iedzīvotāju ienākumus latos,bet samazinās lata pirktspēju importā,nesamazinot pirktspēju pašražoto preču jomā. Tomēr iesaku tev,pirms publiski demonstrē savu nekompetenci attiecīgajos jautājumos,pastudē literatūru par konkrēto tēmu.
6.novembris 2011, 9:32 Atbildēt
hha
"lata devalvācija(...) samazinās lata pirktspēju importā"- tātad par to, ka iedzīvotājiem būs mazāk naudas importa preču pirkšanai esam vienojušies. Tagad atliek tikai noskaidrot kāpēc "nesamazinot pirktspēju pašražoto preču jomā" t.i. kāpēc zemnieks pārdos pienu vai graudus vietējiem ražotājiem lētāk nekā ārvalstu uzpircējiem un vietējam ražotājam nepieaugs izmaksas. Teorētiski cena var nepieaugt tikai 100% Latvijas precei, kuras izejvielas nav iespējams eksportēt- tikai es nevienu tādu diemžēl nevaru nosaukt.
6.novembris 2011, 11:29 Atbildēt
ggg
Aivaru par Prezidentu!!! gandrīz pēējā cerība kas palikusi....
4.novembris 2011, 22:37 Atbildēt
kkoko
Sitaas valdiibas meerkis- pazudinaat Latviju. Diemzeel.
4.novembris 2011, 22:51 Atbildēt
KKergers
Referendumu par pievienošanos monetārajai EUroparadīzei!!!! Pagaidām izskatās ,ka tikai tautas "Nē!" spēs apstādināt satrakojušos Briseles lācīti un viņa vadīto tautas pazemošanas un iznīcināšanas valdību !
Vai mums savu parādu trūkst ,ka būs jāaizņemas ap 3 miljardiem !!!!!!!!!!eiro ,lai izpildītu palīdzības kvotu!!!!!Un vēl kam ir jāpalīdz : griekiem ,spāņiem ,portugāļiem !!!!!! Tautām ,kas dzīvo daudzas reizes bagātāk nekā mēs!!!! Apsurds!!!!!!
Kāpēc neviens no valdošajiem Latvijas politikāņiem visu šo palīdzību nepārvērš ciparos!!! Neērti! Redz nepatīkams cipars izlīdīs!!!!
Bet tas cipars ir 3 miljardi eiro!!!!!!! Un varbūt pat vairāk!!!!
4.novembris 2011, 22:58 Atbildēt
ees
Nez kāpēc Igaunijā ir eiro un tur ir forši? Ja tur šobrīd nebūtu forši, tad es domātu, vai eiro Latvijai vajag vai nevajag...
4.novembris 2011, 23:07 Atbildēt
DDainis
Tāpēc, ka Igaunijai nav parādi SVF.
4.novembris 2011, 23:10 Atbildēt
mmuļķu zemes pavalstnieks
Jā,jā, kaimiņam sieva arī skaistāka un pašam kaimiņam cilvēku dēstāmais rīks arī lielāks,tikai kaimiņs par tevi tādās pašās domās. Visur labāk ,kur mēs neesam.
Bet kā tad ir patiesībā?

Ārējā parāda segšanai nepietiktu pat ar visu Igaunijas īpašumu pārdošanu
Kā raksta laikraksts "Äripäev", pēc parlamenta (Riigikogu) finanšu komisijas locekles Ināras Luigas domām, Igaunijai nepietiktu naudas ārējā parāda segšanai pat tad, ja valsts pārdotu visu tās ekonomiskajā telpā esošo īpašumu. Tad valsts un iedzīvotāji paliktu ar tukšām rokām, bet parāds paliktu vēl 100 miljardu Igaunijas kronu (4,49 mljrd. latu) apjomā.

Tāda nu ir tā realitāte.
4.novembris 2011, 23:15 Atbildēt
hha
Tās nu gan ir pilnīgas muļķības! Tad jau igauņiem ir lielāks ārējais parāds nekā grieķiem.
4.novembris 2011, 23:44 Atbildēt
mmuļķu zemes pavalstnieks
Vēlreiz tev atgādinu - nejauc VALDĪBAS parādu ar valsts kopējo ārējo parādu,par kuru raksta Ināra Luiga,jo arī valstpiederīgo(rezidentu)parādi arī ir valsts parādi.
5.novembris 2011, 0:10 Atbildēt
hha
Tad jau sanāk, ka mēs salīdzinot ar Igauniju dzīvojam paradīzē- Latvijas ārējais neto parāds 2011.g.2.ceturkšņa beigās bija tikai nepilni 6,8miljardi latu.
5.novembris 2011, 0:25 Atbildēt
mmuļķu zemes pavalstnieks
Var jau būt,ka kādam tas ir tikai,bet atskaiti no tā visu vēl palikušo valsts uzņēmumu vērtību un nonāksi pie līdzīga skaitļa kā raksta igauņu laikraksts "Äripäev" par faktisko stāvokli Igaunijā.
5.novembris 2011, 9:32 Atbildēt
hha
Starp "vēl palikušo valsts uzņēmumu vērtību" un "visu tās ekonomiskajā telpā esošo īpašumu" ir milzīga starpība. Taču arī valstij piederošo īpašumu vērtība krietni pārsniedz 2,3 miljardus latu.
5.novembris 2011, 11:21 Atbildēt
mmuļķu zemes pavalstnieks
Var jau būt,ka kādam tas ir tikai,bet atskaiti no tā visu vēl palikušo valsts uzņēmumu vērtību un nonāksi pie līdzīga skaitļa kā raksta igauņu laikraksts "Äripäev" par faktisko stāvokli Igaunijā.
5.novembris 2011, 13:48 Atbildēt
hha
Uz šo jau es atbildēju!
5.novembris 2011, 14:25 Atbildēt
mmuļķu zemes pavalstnieks
Tu raksti- Starp "vēl palikušo valsts uzņēmumu vērtību" un "visu tās ekonomiskajā telpā esošo īpašumu" ir milzīga starpība. Taču arī valstij piederošo īpašumu vērtība krietni pārsniedz 2,3 miljardus latu.
Tur jau ir tā nelaime,ka valsts ekonomiskajā telpā esošais īpašums jau lielā mērā atrodas ārvalstu investoru īpašumā,un pārējais ir pārsegts ar parādiem,bet par to jau arī bija runa.
5.novembris 2011, 14:28 Atbildēt
hha
Pēc tavām domām parādu nevar segt uz parāda pirkts īpašums un ārvalstniekiem piederoši Latvijas uzņēmumi nav atbildīgi par saviem ņemtajiem ārējiem parādiem?
5.novembris 2011, 14:51 Atbildēt
mmuļķu zemes pavalstnieks
Vai tu esi ko dzirdējis par tādiem jēdzieniem kā rezidents(valstspiederīgais) un nerezidents? Nerezidentam piederošs īpašums nav valsts piederīgs un nerezidenta ņemtie ārējie aizņēmumi no nerezidentu bankām nav Latvijas valsts problēma,bet viņa personīgā un viņa mītnes zemes problēma.
Minēšu konkrētu piemēru - pēc LB informācijas Latvijas fizisko personu parādi sarūk nedaudz straujāk nekā pieaug valdības sarūpētie valsts publiskie parādi. Kāpēc tā notiek? Tāpēc,ka šīs fiziskās personas ,neredzot iespēju pelnīt Latvijā,lai atdotu parādus,sen emigrējuši uz normālām rietumu valstīm un tur,būdami šo valstu nerezidenti,gūtos ieņēmumus sūta uz savu mītnes zemi Latviju, kārto un mazina Latvijas ārējos parādus. Un tieši tādā pašā statusā atrodas ārvalstu investori Latvijā - viņi ar Latvijā gūto peļņu palīdz savai valstij,ne Latvijai.
6.novembris 2011, 9:15 Atbildēt
hha
"Nerezidentam piederošs īpašums nav valsts piederīgs un nerezidenta ņemtie ārējie aizņēmumi no nerezidentu bankām nav Latvijas valsts problēma,bet viņa personīgā un viņa mītnes zemes problēma"- interesants formulējums, tikai nerezidentam piederošs Latvijas uzņēmums IR Latvijas rezidents un tā (uzņēmuma) ārējie parādi veido Latvijas ārējo parādu.
6.novembris 2011, 11:46 Atbildēt
AArnis
Es arī nevēlos Latvijas pievienošanos eirozonai. Nekad nav paticis, ka viena kopēja valūta pa visām Eiropas Savienības valstīm. Es esmu tikai par to, lai Latvija saglabātu savu nacionālo valūtu-latu.
4.novembris 2011, 23:07 Atbildēt
llatvju bāleliņš
Lembergs ir VALSTSVĪRS,Dombrovskis ar Vilku puņķaini puišeļi,kas savu karjeru taisa tautu dzenot emigrācijā,pašnāvībās un nabadzībā.
4.novembris 2011, 23:19 Atbildēt
TTautiete piebilst
Eiro iznīcina arī tādas grafiskās un plastiskās mākslas veidu kā monētu un papīra naudaszīmju dizainu.
4.novembris 2011, 23:28 Atbildēt
II.V.
Es neesmu nekāds liels doka šajā jautājumā, man tikaj rodās vairāki jautājumi. To ka Lembergs ir gudrāks par visiem, par to man nekādu šaubu nav. Savādāk viņš nebūtu tas kas ir. Cik es saprotu, tad apmēram tādu summu Latvija saņiem no EU katru gadu visādos pabalstos. Otrais, Grieķijai ir parāds nevis tāpēc ka tā ir eirozonā, bet tāpēc ka viņai ir parāds. Ja Latvija ir Eiropā viņa vienalga maksās, ja ne eiro tad Ls. Bet mēs tak nevaram šajā pasaulē izdzīvot vieni paši. Trešais - vai tad tā iemaksa nav atkarīga no valsts budžeta lielumu?
Skaidrs ka Lembergs velk uz otru pusi, tikaj negrib atklāti to pateikt. Te viņš ar Rubiku vienā kompanijā tikai gudrāks. Bet tā ir nāve latviešiem. Uzstāties tādā veidā ir udens duļķošana, pastāv vel simtiem visādu apsverumu un te noteikti ir vēlme pasniegt vēlamo par patieso. Kas attiecās uz Igauniju, cik saprotu viņiem palīdzējuši somi, tur viņiem kopīgi rēķini.
Kur ņemt naudu? Jāpiežņaudz bišķi ostas. Pārāk daudz viņiem bij atstāts un daudz tiek izniekots. Ostu attīstību tā kā būtu jau jāpabeidz. Jāsamazin šo valsts pilnvaroto aparātu. Jāsamazin nepamatoti lielas algas, utt. Vel reiz atkārtoju ka atšķirībā no L. es nepretendēju uz absolūto taisnību.
5.novembris 2011, 7:05 Atbildēt
....
Tiesi ta ir atkariga no budzeta lieluma un mums tas bus latvijas 7 menesu budzets !!
5.novembris 2011, 10:00 Atbildēt
vvilis
Jāpiekrīt šoreiz Aivaram.
5.novembris 2011, 7:39 Atbildēt
nnjā...!
Pilnīgi un galīgi jāpiekrīt Lembergam,jo te nav spēlēšana un tautas jūtām,bet gan loģisks pamatojums VD un vilka stulbumam. Tie divi tipi manipulē ar valsti kā ar savu padumjo sievu,kuru apčakarē visos virzienos. Paši ir nabagi,bet ir pārliecināti,ka var izvest valsti no nabadzības...tas ir neloģiski pašā būtībā! Pakalpīgi izpildīt SVF rīkojumus jau daudz prāta nevajag. Jautājums Euro piekritējiem-kāpēc gudras,stabilas un bagātas valstis neievieš to euro??? Ja bomzim 10 sant. vietā iedos 10 eurocentus,bet cenas veikalos nemainīsies,tad viņa pirktspēja palielināsies vai tomēr kritīsies?
5.novembris 2011, 9:22 Atbildēt
eeuro
Mēs neesam ne bagāta, ne stabila valsts...
21.aprīlis 2012, 18:03 Atbildēt
bbasa
šoreiz pilnīgi piekrītu hūtem. Kāpēc gan jādzenas pēc eiro, ja, kā liecina daudzu gaišreģu runas, tad ES sabruks ar visu eiro. Bet kā zinām no dienasgrāmatām , tad hūte ir zīlnieces klients, tā ka ar viņu strīdēties ir aplam
5.novembris 2011, 9:33 Atbildēt
....
Saubos vai vins tik gudrs ir del ta ka apmeklee zilnieci !!
5.novembris 2011, 10:02 Atbildēt
PPēteris
Lembergam ir taisnība par 100 procentiem. Tikai garīgi slimi var plānot eiro ieviešanu Latvijā.
5.novembris 2011, 9:43 Atbildēt
bbite
Sapņi ir nevietā, ar prātu nedraudzējas sapņotāji, kuri domā kas būtu ja būtu. Tāda taktika lai nodarbinātu cilvēku prātus uz manu indi neiedarbojas.
5.novembris 2011, 9:50 Atbildēt
KKurzemnieks.
Ka tik Eiropas Savienība neizjūk,kā Padomju Savienība,jo Briseles ļautiņi,sāk čīkstēt,ka nav tam visam pasākumam naudas,lai stutētu jaunās valstis!Lai aizņemtos,ir jāpadomā,kas par to atkal maksās?Vai tad nepietiek vienreiz maksāt par citu cilvēku,mūsu iepriekšējo valdību neizdarības,un Latvijas novešanas pie kredītu maksājumu nastas SVF?Godmanis ar Kalvīti būdami pie varas par to parūpējās!!Godmanis jau arī aizņēmās naudu no Latvijas pensionāriem,lai stutētu Parex[Latvijas valdības banku],tikai,kad vīņš atdos naudu Tautai atpakaļ?Tad,kapēc tādi auni,kā godmanis,rubiks,ždanoka pārstāv Lātviju Briselē???Cik ilgi Latvijas Tauta par to maksās?Piekrītu Lemberga kungam!!!
5.novembris 2011, 9:56 Atbildēt
iim
Tāpēc ka tur darbojās FSB biedri. Vai tad to jājautā.
5.novembris 2011, 11:03 Atbildēt