Arī 11.Saeimā Sociālo un darba lietu komisiju vadīs Aija Barča

Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju vadīs Aija Barča, šodien, 20.oktobrī, komisijas pirmajā sēdē nolēma komisijas locekļi.

A.Barča Saeimā ievēlēta no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā. Viņa strādājusi Saeimā arī 7., 9. un 10.parlamenta sasaukumā. 10.Saeimā viņa vadīja Sociālo un darba lietu komisiju, strādāja Publisko izdevumu un revīzijas komisijā, kā arī vadīja Sociālās drošības apakškomisiju.

Komisijas priekšsēdētāja biedra amatā šodien ievēlēta Ilze Viņķele (Vienotība), savukārt komisijas sekretāre būs Inita Bišofa (ZRP).

Komisijā strādās arī deputāti Andris Bērziņš (ZZS), Andris Buiķis (Vienotība), Gunārs Igaunis (ZRP), Andrejs Klementjevs (SC), Inese Laizāne (VL-TB/LNNK), Vitālijs Orlovs (SC), Elīna Siliņa un Igors Zujevs (SC).

Sociālo un darba lietu komisijas dienas kārtībā ir tādi jautājumi kā darba tiesības, nodarbinātības tendences un bezdarbs, pensijas un pabalsti, ģimenes ārsti un slimnīcas, farmācija un sabiedrības veselība, sociālā palīdzība un sociālie pakalpojumi, situācija pansionātos un aprūpes centros, sociālā budžeta izlietojums. Tās pārziņā ir gan sociālās un veselības jomas likumprojekti, gan nozares ministriju un aģentūru darba pārraudzība.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Saeimā darbojas 16 komisijas. Saeima šodien apstiprināja Saeimas pastāvīgo komisiju izveidošanas noteikumus, kā arī komisiju sastāvu.

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli komisijas pirmo sēdi sasauc un līdz komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada Saeimas sekretārs.

Komisija no saviem locekļiem ievēlē priekšsēdētāju un sekretāru, ja nepieciešams - arī priekšsēdētāja biedru.

Deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un divās apakškomisijās.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais