11. Saeimas vēlēšanās vairums partiju nesola radikāli mainīt nodokļu politiku. Salīdzinot visu sarakstu piedāvājumu, var secināt, ka vispopulārākais nodokļu reformas priekšlikums 11. Saeimas vēlēšanām ir solījums ieviest progresīvo ienākuma nodokļa likmi.
Par šādu reformu iestājas LSDSP, Zatlera Reformu partija (ZRP), Kristīgi demokrātiskā savienība, Saskaņas centrs), PCTVL, VL!TB/LNNK, Par prezidentālu republiku un Virsmātes partija. Septiņi no 13 sarakstiem sola ieviest progresīvu ienākuma nodokli jeb apsola bagātos aplikt ar lielākām saistībām pret valsti.
Nākamais populārākais priekšlikums ir solījums samazināt darbaspēka nodokļus, īpaši iedzīvotāju ienākuma nodokli. Šādu priekšlikumu vēlētājiem sola Vienotība, Zatlera Reformu partija, Kristīgi demokrātiskā savienība, Šlesera Reformu partija LPP/LC,
PCTVL un Tautas kontrole.
Paradoksālā kārtā divas partijas – ZRP un Kristīgi demokrātiskā savienība – sola abas nesavietojamās reformas veikt vienlaikus – proti, palielināt nodokļu slogu labāk atalgotajiem (progresivitāte) un samazināt nodokļu slogu darbaspēkam. Vienlaikus palielināsim un samazināsim, līdz visi būs apmierināti!
Šoreiz solījumi abstrakti samazināt nodokļu slogu pilnīgi visiem nav tik populāri kā citus gadus. Par abstraktu nodokļu samazināšanu iestājas Šlesera Reformu partija LPP/LC, Par prezidentālu republiku un Tautas kontrole.
Daļa partiju sola nodokļu slogu samazināt tikai konkrētām mērķa grupām.
Nodokļu slogu ģimenēm ar bērniem sola mazināt LSDSP un Kristīgi demokrātiskā savienība. Pensionāriem nodokļu slogu mazināt apsola PCTVL. Mazāku nodokļu slogu mazajiem un jaunajiem uzņēmējiem sola SC un Virsmātes partija. Nodokļu atlaides uzņēmumiem, kas reinvestēs peļņu, sola Par prezidentālu republiku un Virsmātes partija.
Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) sola mazākus nodokļus enerģijas ražotājiem: «Mazināt nodokļus vietējiem atjaunojamajiem energoresursiem, tā veicinot to daļas palielināšanu enerģētikā.» Dažas partijas popularitāti vēlas iegūt, konkrētas uzņēmēju grupas apliekot ar īpašiem nodokļiem. Naids pret nekustama īpašuma spekulantiem dveš no Nacionālās apvienība VL!TB/LNNK programmas: «Augstāki nodokļi nekustamo īpašumu spekulantiem.» Mīklains ir Virsmātes partijas solījums: «Diferencēts nekustamā īpašuma nodoklis.» Tālāk Virsmātes partija deklarē: «Atšķirīga nodokļu politika ražotājiem un tirgotājiem.» Tā sacīt, drebiet bailēs, tirgotāji, un uzelpojiet brīvāk, ražotāji! Vienīgais saraksts, kas savā īsajā programmā nodokļu jautājamam nepieskaras, ir Pēdējā partija.
Kopumā apņēmību nereformēt nodokļu politiku deklarē visas 10. Saeimas partijas un ZRP. Šo partiju piedāvājums ir saglabāt esošo nodokļu sistēmu, iezīmējot nelielas korekcijas. Vienīgais izņēmums ir Vienotība, kas sola «ievērot stingru fiskālo disciplīnu» un «ieturēt nemainīgu nodokļu politiku». SC uzskata, ka «pievienotās vērtības nodokļa un peļņas nodokļa likme «jāiesaldē» uz turpmākajiem trim gadiem», bet nekustamā īpašuma nodokļa lieluma noteikšanā lielāka patstāvība jādod pašvaldībām. ZZS sola: «Nepieļaut nodokļu palielināšanu svarīgākajām precēm un produktiem – pārtikai, komunālajiem pakalpojumiem, transportam, grāmatām un medikamentiem.»
Spriežot pēc īsajām 4000 zīmju programmām, ja 11. Saeimā nonāks visas 10. Saeimas partijas un ZRP, tad principiālas pārmaiņas nodokļu sistēmā nav gaidāmas. Nelielus eksperimentus piedāvā tikai partijas, kurām lieli svētki būs 2% robežas pārvarēšana.