Vairāki Vienotības politiķi neoficiāli tiek minēti kā iespējamie pārbēdzēji uz citām partijām, taču paši vaininieki visus pārmetumus kategoriski noraida. Vienotības oponenti apgalvo, ka šīs apvienības iekšienē tomēr pastāvot domstarpības, kuru dēļ vairāki politiķi tik tiešām varētu vēlēties mainīt vidi.
Plašu rezonansi guvis minējums, ka apvienības Vienotība sastāvā esošās partijas Pilsoniskā savienība (PS) politiķes Ilma Čepāne, Ina Druviete un Janīna Kursīte varētu pievienoties nacionālajiem spēkiem. Vakar visas trīs Saeimas deputātes šīs baumas nodēvēja par klaji nepatiesām, uzsverot, ka šāda kņada varētu būt saistīta ar PS oponentu vēlmi sašķelt spēcīgu politisko spēku. "Var just, ka ir atsevišķi politiskie spēki, kas vēlas, lai Pilsoniskā savienība kļūtu vājāka, un tāpēc pēdējā laikā tiek uzturēts mīts par lielām domstarpībām mūsu partijā," norāda I. Čepāne. Savukārt J. Kursīte minējumu par pievienošanos VL!-TB/LNNK sauc par "kuriozu vai pat blefu".
Bet VL!-TB/LNNK līderis R. Dzintars savos spriedumos ir daudz tiešāks. Sarunā ar Neatkarīgo viņš neslēpj, ka apvienībā Vienotība valdot ļoti dažādi noskaņojumi un esot virkne politiķu, kurus neapmierinot ne Vienotības inertā stāja nacionālajos jautājumos, ne apvienības virzība uz vienotas partijas izveidi. Kā zināms, Vienotību veido trīs partijas – Jaunais laiks, PS un Sabiedrība citai politikai, kas sākušas virzību uz saplūšanu. Tiesa, kuluāros tiek norādīts, ka daudziem neatkarīgo partiju pārstāvjiem apvienošanās ideja nesimpatizējot, jo īpaši PS rindās.
Lai gan R. Dzintars nevēlējās konkretizēt to politiķu vārdus, kuri nacionāļiem devuši mājienus par partijas maiņu, neoficiāli zināms, ka tie, visticamāk, tomēr varētu būt PS pārstāvji. R. Dzintars vien piebilda, ka tuvināšanos VL! apsverot ne vien citu partiju Saeimas deputāti, bet arī politiķi, kas darbojas ārpus parlamenta. Neminot konkrētu potenciālo pārbēdzēju skaitu, R. Dzintars vien akcentēja, ka aiz katra "sarunu vedēja" varētu stāvēt vairāki cilvēki, kuri gribētu mainīt partiju. "Jā, to cilvēku vidū, kuri mūs uzrunājuši, ir politiķi, kurus es tiešām labprāt redzētu nacionālo spēku rindās," atklāja R. Dzintars.
Jāpiebilst, ka parādījušies minējumi arī par demisionējušās iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces vēlmi Jauno laiku nomainīt pret Zaļo un zemnieku savienību (ZZS). ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis gan tos dēvē par aplamiem. "Linda Mūrniece, nenoliedzami, ir cienījams cilvēks, taču mēs kopumā esam ļoti skeptiski noskaņoti pret citu politisko spēku pārstāvju ienākšanu mūsu rindās. Turklāt šādām sarunām nav pamata. Linda Mūrniece nekad nav izteikusi šādu vēlēšanos vai devusi kādu mājienu," Neatkarīgajai sacīja A. Brigmanis.