Pirmdiena, 11.decembris

redeem Valdemārs, Valdis, Voldemārs

arrow_right_alt Latvijā \ Politika

Topošajā valdībā astoņi politiķi strādās bez iepriekšējas valdības pieredzes

© f64.lv, Vladislavs Proškins

Ministru prezidenta amata kandidātes Evikas Siliņas (JV) topošajā valdībā septiņiem ministru amata kandidātiem ir iepriekšējas valdības darba pieredzes un astoņi politiķi strādās bez pieredzes, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

Plānots, ka savu amatu saglabās pašreizējais finanšu ministrs "Jaunās Vienotības" (JV) pārstāvji - Arvils Ašeradens, tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere un izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša. Ārlietu ministra krēslā oficiāli sēdīsies līdzšinējais ministra pienākumu izpildītājs un aizejošās valdības vadītājs Krišjānis Kariņš. Iekšlietu ministra amatā pēc vairāku gadu pārtraukuma atgriezīsies Saeimas deputāts Rihards Kozlovskis (JV).

Tāpat līdzšinējā valdības darba pieredze Saeimas deputātam, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvim Uldim Augulim, kurš savulaik jau bija labklājības un satiksmes ministrs, kā arī pašai Siliņai, kas patlaban ieņem labklājības ministra posteni.

Valdības darba pieredzes nav JV pārstāvjiem, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministres kandidātei, kādreizējai Kuldīgas novada domes priekšsēdētājai, Saeimas deputātei Ingai Bērziņai, kā arī veselības ministra amata kandidātam Saeimas deputātam Hosamam Abu Meri.

Tāpat valdības darba pieredzes nav ZZS pārstāvjiem, proti, ekonomikas ministra amata kandidātam ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājam Viktoram Valainim, zemkopības ministra amata kandidātam - Saeimas deputātam Armandam Krauzem, kā arī klimata un enerģētikas ministra amata kandidātam - Kasparam Melnim.

Tāpat valdībā iepriekš nav strādājuši partijas "Progresīvie" pārstāvji. Partija kultūras ministra amatam piedāvā Rīgas domes deputātes Agneses Loginas kandidatūru, aizsardzības ministra portfeli varētu saņemt Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāts Andris Sprūds, bet par satiksmes ministru kļūtu "Progresīvo" Saeimas frakcijas vadītājs Kaspars Briškens.

Starp ministru amata kandidātiem desmit ir vīrieši un tikai piecas sievietes.

Vecākie ministra amata kandidāti ir 60 gadu slieksni sasniegušie Ašeradens un Bērziņa, savukārt jaunākais ir 33 gadus vecā Logina.

Jau ziņots, ka no parlamenta jaunveidojamās valdošās koalīcijas sadalītajiem 16 amatiem valdībā un Saeimā puse jeb astoņi tiks topošās premjeres pārstāvētajai "Jaunajai vienotībai" (JV), pieci - Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), bet trīs - "Progresīvajiem", šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu paziņoja Ministru prezidenta amata kandidāta Evika Siliņa (JV).

Saeimas spīkera amatam ZZS virzīs Saeimas deputātu, kādreizējo Satversmes tiesas priekšsēdētāju Gunāru Kūtri.

Balsojums par valdības apstiprināšanu Saeimā paredzēts piektdien, 15.septembrī.