Politologs norāda galveno atšķirību starp Rinkēviču un Levitu

© f64.lv, Kaspars Krafts

Valsts prezidents Edgars Rinkevičs, atšķirībā no iepriekšējā Valsts prezidenta Egila Levita, ir vairāk orientēts uz komunikāciju ar cilvēkiem, šādu vērtējumu aģentūrai LETA pauda politologs Juris Rozenvalds.

Viņa ieskatā, Rinkēviča uzstāšanās ar runu Dziesmu svētku noslēguma koncertā bija visnotaļ veiksmīga. Tāpat jaunievēlētais prezidents cenšas ātri reaģēt, tostarp, uzaicinot pie sevis Ukrainas Nacionālo akadēmisko vīru un zēnu kori "Dudaryk", taču tie vairāk ir simboliski gājieni, un ir jāgaida kaut kas nopietnāks, norādīja Rozenvalds, piebilstot, ka pirmais pārbaudījums būs saistīts ar problēmām valdībā.

Rozenvalds atzina, ka neapšaubāmi Rinkēvičs ir populārs latviešu publikas vidū, turklāt viņa līdzšinējās darbības un paziņojumi liecina par potenciālu gūt nopietnu atbalstu arī krievvalodīgo vidū. Tāpat viņam piemīt humora izjūta, viņš spēj būt gan pietiekami ass, gan reizē saglabāt cilvēcīgu komunikāciju.

"Es gribētu teikt, ka salīdzinājumā ar Levitu viņš ir daudz vairāk orientēts uz komunikāciju, uz tādu dzīves komunikāciju ar cilvēkiem, kas ļoti trūka Levitam. Levits bija pārāk oficiāls un mazliet daudzos gadījumos pamācošs, kas varbūt ne vienmēr cilvēkiem patika," uzskata Rozenvalds.

Vienlaikus eksperts vēlas būt uzmanīgs, izsakot vērtējumu par jauno Valsts prezidentu. Iepriekšējās vēlēšanās Rozenvalds esot sacījis, ka Levitam ir viss potenciāls kļūt par labu prezidentu, taču galu galā neesot iznācis.

Rinkēvičs 8.jūlijā Valsts prezidenta amatā nomainīja Levitu, kuru Saeima ievēlēja 2019.gada 28.maijā.

Latvijā

Vasara ir īsts izaicinājums tehnoloģijām, īpaši viedierīcēm, jo gada siltajā sezonā aktīvāk pavadām laiku ārā, kas palielina risku nomest tālruni uz zemes, saskrāpēt to, iemest ūdenī vai pat pārkarsēt. Piemēram, samircis viedtelefons ir viena no biežāk sastopamajām problēmām vasaras periodā, ar ko saskaras iedzīvotāji. Kas jāņem vērā, lai uzturētu savu viedierīci darba kārtībā visā vasaras garumā, stāsta IKT pakalpojumu sniedzēja “Bite Latvija” Tehniskā atbalsta komandas vadītājs Raivis Ezergailis.

Svarīgākais