Piektdiena, 22.septembris

redeem Maigurs, Mārica, Māris

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā \ Politika

NA atkārtoti paziņo, ka ar "Progresīvajiem" sadarbības iespējas nesaskata

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Lai valdība varētu sekmīgi turpināt darbu, vajadzīga drīza skaidrība par situāciju valdošajā koalīcijā, šorīt intervijā LTV "Rīta panorāmai" izteicās Nacionālās apvienības (NA) līderis Raivis Dzintars.

Pašlaik valdošajā koalīcijā strādā "Jaunā vienotība" (JV), NA un "Apvienotais saraksts" (AS), taču pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās koalīcijas partijas nespēja vienoties par atbalstu vienam kandidātam, premjers Krišjānis Kariņš (JV) ir sācis sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un "Progresīvajiem".

Taujāts, kā panākt konstruktīvu valdošās koalīcijas darbu savstarpējās neuzticības apstākļos, Dzintars klāstīja, ka vajadzīga skaidrība, kāda tad būs koalīcija, jo pašlaik NA un AS deputātiem un ministriem neesot skaidrības, vai JV turpmāk būšot sabiedrotā vai opozīcija.

Dzintaram izskatoties, ka ātri skaidrība šajā jautājumā varētu netikt panākta, diezien vai jautājumu atrisināšot nedēļas vai divu laikā, kas varot nopietni apgrūtināt valdošās koalīcijas darbu.

NA politiķis atkārtoti paziņoja, ka ar "Progresīvajiem" sadarbības iespējas joprojām nesaskata.

Dzintars arī atkārtoti pauda viedokli, ka Valsts prezidenta vēlēšanās esot noticis darījums - atbalsts JV prezidenta amata kandidātam Edgaram Rinkēvičam esot panākts, pretī solot palīdzību pašlaik opozīcijā esošajām partijām nonākt valdībā.

Viņaprāt, pieļāvumi, ka ar plašāku koalīciju tiks panāks augstāks valdības darba dinamisms, esot neloģiski. Tie ir absurdi argumenti, kas tiek izmantoti, piebilda NA politiķis.

Pēc Dzintara vārdiem, pašam Kariņam vajagot paškritiskāk paskatīties uz savu darbu, "varbūt līdera spējas nav bijušas pietiekami labas", nevis atbildību novelt uz koalīcijas partneriem. Viņa vērtējumā, JV esot panākusi "vienreizēju varas koncentrāciju", un tagad tai jāapliecina savas spējas darbos.