Satversmes tiesa pieņēmusi spriedumu lietā par atšķirībām pilsoņu un nepilsoņu pensiju aprēķināšanas noteikumos, atzīstot, ka apstrīdētās normas Satversmei atbilst.
Likuma Par valsts pensijām pārejas noteikumu 1. punkts uzskaita bijušās PSRS teritorijā uzkrātos darba un tam pielīdzinātos periodus, kas ir pielīdzināmi apdrošināšanas stāžam un attiecīgi ietekmē vecuma pensijas aprēķinu. Latvijas nepilsoņiem, salīdzinājumā ar pilsoņiem, šo periodu loks ir šaurāks, proti, apdrošināšanas stāžam tiek pielīdzināts tikai mācību un represiju laiks.
Pieteikuma iesniedzēji Jurijs Savickis, Asija Sivicka, Marzija Vagapova, Genādijs Ņesterovs un Vladimirs Podoļako norādīja, ka atšķirīgie noteikumi apdrošināšanas stāža aprēķināšanā attiecībā pret pilsoņiem un nepilsoņiem esot diskriminējoši.
Satversmes tiesa norādīja, ka saskaņā ar valsts nepārtrauktības doktrīnu Latvija nav bijušās PSRS tiesību un pienākumu pārmantotāja un Latvijas valstij nav jāuzņemas citas valsts saistības nodrošināt personas ar vecuma pensiju par ārpus Latvijas teritorijas nostrādāto laiku.
Latvija ir noslēgusi līgumus, kas paredz apdrošināšanas stāža savstarpēju atzīšanu, ar vairākām valstīm, to skaitā, Lietuvu, Igauniju, Krievijas Federāciju, Baltkrieviju, Ukrainu, u.c. Tādējādi jautājums par ārpus Latvijas teritorijas uzkrāto darba periodu ieskaitīšanu apdrošināšanas stāžā tiek risināts, noslēdzot divpusējus starpvalstu līgumus par sadarbību sociālās drošības jomā vai saskaņā ar Eiropas Savienības tiesību aktiem.
Satversmes tiesa atzina apstrīdēto normu par atbilstošu Satversmes 91. pantam un Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 14. pantam kopsakarā ar Pirmā protokola 1. pantu.
Satversmes tiesas spriedums ir galīgs un nepārsūdzams. Tas stāsies spēkā dienā, kad tiks publicēts laikrakstā Latvijas Vēstnesis. Sprieduma teksts ir pieejams arī Satversmes tiesas mājas lapā.