NA neatbalstīs nevienu Valsts prezidenta kandidātu jebkurā no balsojumiem

© f64.lv, Kaspars Krafts

Nacionālā apvienība (NA) ar savām 13 balsīm neatbalstīs nevienu Valsts prezidenta amata kandidātu jebkurā no balsojumiem šodien Saeimā notiekošajās vēlēšanās, liecina aģentūras LETA rīcībā neoficiālā informācija. 

Iepriekš NA bija vienojusies virzīt pašreizējā Valsts prezidenta Egila Levita kandidatūru, bet viņš no kandidēšanas atteicās.

Jau rakstījām, ka Saeimai trešdien pirmajā un otrajā balsojumā neizdevās ievēlēt jaunu Valsts prezidentu, jo neviens kandidāts nesaņēma nepieciešamo vismaz 51 balsi.

No turpmākās cīņas izstājusies "Progresīvo" izvirzītā kandidāte, publiskās pārvaldības eksperte Elīna Pinto, kura saņēma vismazāk balsu.

Valsts prezidenta ievēlēšanai nepieciešamas 51 deputāta balss. Otrajā balsojumā atsijā vismazāk balsis saņēmušo kandidātu un trešajā balsojumā piedalīsies tikai divi pretendenti.

Vismazāk balsis saņēmusi Pinto, par kuru tāpat kā pirmajā balsojumā nobalsoja 10 deputāti.

Savukārt vislielāko balsu skaitu jeb 42 deputātu atbalstu saņēma premjera partijas "Jaunā vienotības" (JV) virzītais kandidāts, ilggadējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Otru lielāko atbalstu jeb 25 balsis saņēma valdošo koalīciju veidojošā "Apvienotā saraksta" (AS) virzītais AS dibinātājs, uzņēmējs Uldis Pīlēns.

Visi kandidāti otrajā kārtā saņēma tikpat balsis, cik pirmajā balsojumā.

Latvijā

Latvijas patiesos nodomus “Rail Baltica” naudas apgūšanā jau sen kā atklājusi “Neatkarīgās” 2017. gada 2. novembra publikācija ““Rail Baltica” būs vismaz tramvajs no Rīgas uz lidostu”. Lietuva tajā paša laikā cerēja izmānīt Eiropas Savienības naudu, lai “Rail Baltica” vietā uzbūvētu Eiropas standarta sliežu ceļu no Viļņas uz Poliju. “Rail Baltic” oficiālo līniju noturēt kādu laiku vienatnē centās Igaunija, taču arī tā tagad dekorē Tallinu pēc Rīgas parauga.