Juridiskā komsija spriedīs, kā efektīvi novērst vardarbību ģimenēs

© f64.lv, Andrius Ufartas

Saeimas Juridiskajā komisijā otrdien, 9.maijā, plānots konceptuāli skatīt grozījumus Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā, lai efektīvāk vērstos pret vardarbību ģimenē.

Komisijas sēde paredzēta otrdien plkst.10 Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11.

Sanāksmes sākumā plānots kopumā spriest par vardarbības ģimenē novēršanu.

Pēc tam konceptuāli tiktu skatīti "Jaunās vienotības" (JV) Saeimas frakcijas rosinātie grozījumi Krimināllikumā, kuri paredz noteikt, ka par draudiem izdarīt slepkavību un nodarīt smagus miesas bojājumus, kā arī vajāšanas gadījumā maksimālais sods tiktu palielināts līdz brīvības atņemšanai uz laiku līdz trim gadiem.

Grozījumus iesnieguši JV deputāti Andrejs Judins, Agnese Krasta, Irma Kalniņa, Inese Kalniņa, Hosams Abu Meri un Jānis Patmalnieks.

Pēc tam paredzēts konceptuāli skatīt arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu virzītos grozījumus Kriminālprocesa likumā, kuri paredz noteikt, ka prioritāri jāizmeklē kriminālprocesi par vardarbību ģimenē un vajāšanu.

Likumā rosināts noteikt, ka kriminālprocesam par noziedzīgu nodarījumu, kas saistīts ar vardarbību ģimenē, vajāšanu, ir priekšrocība salīdzinājumā ar pārējiem kriminālprocesiem.

Grozījumus iesnieguši ZZS deputāti Gunārs Kūtris, Augusts Brigmanis, Jānis Vucāns, Kaspars Melnis, Harijs Rokpelnis, Andrejs Vilks, Anita Brakovska, Daiga Mieriņa, Līga Kļaviņa, Juris Jakovins, Uldis Augulis un Viktors Valainis.

Latvijā

Pagājušajā gadā biežākie invaliditātes cēloņi pilngadīgiem iedzīvotājiem, kuri pirmoreiz atzīti par personām ar invaliditāti, bija ļaundabīgi audzēji, asinsrites sistēmas slimības, kā arī skeleta, muskuļu un saistaudu slimības, šodien diskusijā "Svarīgākais par invaliditāti Latvijā" informēja Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) vadītāja Daina Grabe.

Svarīgākais