Piektdiena, 31.marts

redeem Atvars, Gvido

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā \ Politika

TIEŠRAIDE: Saeimas deputāti lems par vairāku jaunu likumprojektu nodošanu komisijām

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Saeima šodien konceptuāli skatīs grozījumus Augstskolu likumā, kas paredz virzību uz jaunu doktorantūras modeli, tostarp mainot finansēšanas pieeju un paredzot jaunu promocijas procesu.

Kā informē Saeimas Preses dienestā, parlaments pirmajā lasījumā balsos arī par saistītajiem grozījumiem Zinātniskās darbības likumā.

Tāpat Saeima lems par vairāk nekā 10 000 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma "Aizliegt ieņemt amatus valsts un pašvaldību institūcijās prokremliski noskaņotām personām" tālākās skatīšanas procesu.

Deputātiem būs jālemj arī par vairāku jaunu likumprojektu nodošanu izskatīšanai komisijās. To vidū ir grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā, ar kuriem plānots nostiprināt Bērna mājas projekta darbības principus, kā arī precizēt ārvalstu adopcijas tiesisko regulējumu un nosacījumus viesģimenes statusa iegūšanai.

Tāpat deputāti lems, vai izskatīšanai komisijās nodot grozījumus par priekšvēlēšanu aģitāciju latviešu valodā.

Saeimas Prezidija apstiprinātajā sēdes darba kārtībā ir iesniegtas arī vairākas izmaiņas. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūgusi sēdes darba kārtībā iekļaut likuma grozījumus pirmajā lasījumā, kas paredz noteikt ilgāku laiku eZīmoga tehnisko risinājumu integrēšanai un E-lietas uzraudzības padomes locekļu aizvietošanas iespēju.

Ar sēdes darba kārtību iespējams iepazīties šeit.