Trešdiena, 29.marts

redeem Agija, Aldonis

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā \ Politika

ZZS plāno vērsties Satversmes tiesā, lai apstrīdētu jaunās ministrijas un ministra biedru ieviešanu

© f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) plāno vērsties Satversmes tiesā, lai apstrīdētu gaidāmos Saeimas lēmumus par jaunas ministrijas un ministra biedru ieviešanu, šorīt LTV "Rīta panorāmā" sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis.

Pēc politiķa vārdiem, ZZS grasās vērsties tiesā un lūgt atcelt likumu grozījumus, jo uzskata, ka šajā gadījumā tiekot pārkāpti labas pārvaldības principi.

Pie Valsts prezidenta Egila Levita ar lūgumu neizsludināt likumu grozījumus ZZS negrasās vērsties, jo pieredze rādot, ka viņš pārsvarā šādos gadījumos atbalsta valdošo koalīciju.

Valainis uzskata, ka konkrētās likumu izmaiņas domātas tikai tam, lai meklētu amatus valdošās koalīcijas partiju biedriem. Viņš atzīmēja, ka jaunās institūcijas izmaksās nepilnus 2 miljonus eiro.

Kā ziņots, Saeima šodien vērtēs ieceri izveidot Klimata un enerģētikas ministriju, kā arī ieviest ministra biedru amatus. Abi likumprojekti parlamenta otrās sēdes darba kārtībā iekļauti otrajā - galīgajā - lasījumā. Par likumprojektu virzību Saeimā atbildīgajā Juridiskajā komisijā tie iepriekš netika atbalstīti.