"Apvienotais saraksts" (AS) sarunā ar "Jauno vienotību" (JV) uzklausīs tās nostāju par ostu reformu, sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļa būvniecību un administratīvi teritoriālo reformu (ATR), aģentūrai LETA sacīja AS līderis Uldis Pīlēns.
JV valdības veidošanas sarunvedējs Krišjānis Kariņš šodien uzsvēra, ka šajos jautājumos nevar būt runa par reformu atcelšanu, bet tikai par to pilnveidošanu.
Aicināts komentēt šo pozīciju, Pīlēns aģentūrai LETA norādīja, ka otrdien, 18.oktobrī, gaidāmajā sarunā ar JV pārrunās arī šos jautājumus, lai precīzāk zinātu, kas tieši ir domāts. AS politiķis skaidroja, ka nevar steigties "komentēt komentāru", lai nerodas pārpratumi.
Pīlēns atzīmēja, ka AS un JV ir vairāki kopīgi programmatiski uzstādījumi un ka viņš būtu izbrīnīts, ja netiktu izmantota iespēja uz to pamata panākt vienošanos par nākamās valdības uzdevumiem.
Otrdienas sarunās par šiem un citiem jautājumiem paredzēts "iet dziļāk tai drēbē iekšā" jeb pārrunāt tos sīkāk, skaidroja AS līderis.
Komentējot Kariņa, gan Valsts prezidenta Egila Levita pausto, ka tiem, kuri sacerējušies uz ministru amatiem, būs jāpagaida, Pīlēns uzsvēra, ka viņš pievienojas Levita un premjera domām. Vaicāts, vai šī norāde varētu būt veltīta AS, politiķis apgalvoja, ka no "Apvienotā saraksta" pārstāvjiem "neviens nav sacerējies" uz ministra amatu.
Kā ziņots, Kariņš ir norādījis, ka ir jāvienojas, ka nākamā valdība īstenos ostu reformu, iespējams, veicot papildinājumus, nevis "ieslēdzot atpakaļgaitu". Ir jāvienojas arī par valsts LNG termināļa projekta īstenošanu, nevis "jāuzdod grūti saprotami jautājumi vai priekšlikumi kā ievadsaruna šī projekta apturēšanai", sacīja premjers.
Jāvienojas arī par to, kā valstij uzlabot publisko iepirkumu procedūru, kā arī - kā iedzīvināt administratīvi teritoriālo reformu, nevis "iet atpakaļgaitā un to atcelt", šodien norādīja JV politiķis.
Atbildot uz jautājumu saistībā ar AS šodien izplatīto paziņojumu, Levits cita starpā norādīja, "ka tie, kas cer uz ministru amatiem, - lai paciešas". Līdzīgi arī Kariņš pauda, ka tiem cilvēkiem, kuri uztraucas, "kuru ministra krēslu viņš ieņems", ir jāgaida sava kārta.
Kā ziņots, Valsts prezidents Levits pilnvarojis JV līderi Kariņu veikt konsultācijas ar pārējām partijām par iespējamas koalīcijas izveidošanu.
Pēc 14.Saeimas vēlēšanām koalīcijas veidošanas sarunās galvenais domstarpību jautājums ir par to, cik partneriem būtu jāietilpst jaunajā valdībā un koalīcijā. Sarunu vadītāja JV vēlētos, ka koalīcijā būtu četri politiskie spēki - JV, AS, NA un arī "Progresīvie", turpretim AS un NA "Progresīvos" koalīcijā redzēt nevēlas.
JV jaunajā Saeimas sasaukumā ieguvusi 26 mandātus, AS - 15, NA - 12, bet "Progresīvie" - desmit, tātad ar "Progresīvajiem" koalīcijai parlamentā būtu 64 balsis, bet bez - 54.