Raidījums: "Saskaņai" šīs vēlēšanas ir totāla izgāšanās

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Putina armijas slepkavības Ukrainā nepārprotami vissmagāk trāpīja pa politiķiem, kuri koķetēriju ar Kremli izmantoja savu vēlētāju noturēšanai. Dažāda veida pētījumi un no Kremļa noplūduši dokumenti atklāja Maskavas interesi balstīt šos spēkus. Tatjanas Ždanokas Krievu savienība pirms vēlēšanām solīja atjaunot krievu TV kanālu raidīšanu, Latvijas izstāšanos no NATO. Bet vēlēšanu naktī spiesti atzīt - vēlētāji aizmigrējuši pie krietni skaļākā Alekseja Rosļikova. Savukārt "Saskaņai" šīs vēlēšanas ir totāla izgāšanās. Tās līderis Nils Ušakovs mums saka - "krieviski runājošie Latvijas iedzīvotāji šobrīd iziet caur ļoti lielām pārmaiņām." Un šķiet kopā ar viņiem arī Urbanoviča un Ušakova partija, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Vairāku iepriekšējo vēlēšanu uzvarētāji un mūžīgie opozicionāri. Aizvadītie gadi "Saskaņai" ir bijuši gari un mokoši. Ja iepriekšējo vēlēšanu rezultātus “saskaņieši” sagaidīja ar pompu un šampaniešu jūru, tad jau drīz pēc tam partijas biedru sanākšanas atgādināja bēru mielastu.

Desmit Nila Ušakova gadi Rīgas domē beidzās ar vairākiem skandāliem, amata zaudēšanu un domes atlaišanu. Tomēr aizdomas par šaubīgu partijas konsultantu algošanu, slēpti izmantojot Rīgas naudu, KNAB šo gadu laikā tā arī nav pierādījis. Jo joprojām gaida pieprasītos dokumentus no ārvalstīm. Ušakovs iegūst ja tā var teikt "zelta izplatni" un nosēžas Eiropas parlamentā.

"Bads, aukstums, gāze un atoms. Šonedēļ Eiropas parlamentā Strasburgā notiek kaismīgas debates," saka Eiropas parlamenta deputāts (Saskaņa) Nils Ušakovs.

Lai gan ar "Saskaņas" vārdu saistīti vairāki skandāli, bijušais Rīgas mērs uz apsūdzēto sola sēdies tikai tāpēc, ka viņa kabinetā kratīšanas laikā atrasta slēptā kamera. Lai Briseles deputātu varētu tiesāt, tieši pirms gada Parlaments Ušakovam atceļ imunitāti.

Pusgadu pirms 14.Saeimas vēlēšanām Putins uzbrūk Ukrainai. Partijas līderis Jānis Urbanovičs, kam gadiem bijis līgums ar "Vienoto Krieviju", viens no pirmajiem politiķiem skaidri pozicionējas, ka karu nosoda. Lai gan 2014.gadā "Saskaņas" vadībai nosodījuma vārdus par Krievijas okupantu aktivitātēm pār lūpām bija grūti dabūt.

"Mums ir jāsaprot, ka "Saskaņas" reitingi patreiz ir sekundāri. Krieviski runājošie Latvijas iedzīvotāji šobrīd iziet caur ļoti lielām pārmaiņām. Un no tā kā pārmaiņas notiks, tas arī ietekmēs, cik stabila un droša būs Latvijas Valsts. Un tīri cilvēcīgi ļoti daudzi, kas runā krieviski, viņi ir dziļā šokā un viņiem vēl ir nepieciešams laiks, lai saprastu, kas būs, kā rīkoties, kā dzīvot. Kā dzīvot bērniem. Un ko darīt tālāk. Ir lietas un ir robežas nedrīkst pārkāpt. Es esmu vienmēr bijis un jūs esat tam ļoti labs liecinieks par to, ka iepriekšējā dzīvē - labas attiecības, tirdzniecība. Nu, tā vācu pieeja. Viss. Tā vairs nedrīkst," tā Ušakovs.

"Jūs neticēsit! Pēdējo triju nedēļu laikā es praktiski katru nedēļu es apciemoju Valsts drošības dienestu. Viņi aicina mani regulāri. Starp citu - jautājumi ir vieni un tie paši," norāda partijas "Stabilitātei!" līderis Aleksejs Rosļikovs.

"Stabilitātei!" var dēvet par viena cilvēka un skaļo paziņojumu partiju. Tās līderis Aleksejs Rosļikovs pirms četriem gadiem uz Saeimu kandidē no "Saskaņas". Bija izvērsis plašu individuālo kampaņu. Izmantoja arī paša vadīto Latvijas Apvienoto Policistu arodbiedrību.

Saeimā Rosļikovs neiekļūst, bet divus gadus vēlāk nonāk nu jau VARAM ministra Jura Pūces atlaistajā Rīgas domē. Pēc tam, kad viņu ar vēl trīs biedriem "Saskaņa" no partijas izmet par nodevību, ārkārtas vēlēšanām ātri tiek reanimēta Aleksandra Mirska partija „Alternatīve". Bet nesekmīgi.

Pašā Covid-19 vīrusa pīķī Rosļikovs 2021.gada sākumā dibina partiju „Stabilitātei!", kas mēģina pievērst uzmanību ar pret Covid-19 vakcīnu protestu rīkošanu. Ir pret Okupācijas pieminekļa nojaukšanu. Partijas simbolam izvēlas S burtu ar izsaukuma zīmi, kas ļoti līdzinās Siguldas simbolam. Sigulda sola ar partiju tiesāties. Pirms vēlēšanām Rosļikovs aģitē par tautas vēlētu prezidentu un izstāšanos no Eiropas savienības, ko dēvē par "žņaudzošu savienību".

"Tad es atvēru ziņu portālus. Ko? 220 miljoni. Tik Latvija apsolīja Ukrainai, tik Latvija nodevusi Ukrainai. Bet cik reāli no naudas aizgāja līdz Ukrainai? Kāds zin? Nē - nezin," pauž partijas Stabilitātei!" deputāta amata kandidāte, blogere Glorija Grenceva.

Latvijā

Dzelzceļa "Rail Baltica" projektā ir jāņem vērā, ka privātās un publiskās partnerības (PPP) modeļa izveide ir sarežģīta un laikietilpīga, trešdien "Rail Baltica" parlamentārās izmeklēšanas komisijā sacīja Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāre Baiba Bāne.

Svarīgākais