Mūrniece: Krimas tatāri ir Ukrainas patrioti, un, domājot par Ukrainu, domājam arī par Krimas tatāriem

 
©Ģirts Ozoliņš / F64

Domājot par Ukrainu, domājam arī par Krimas tatāriem, trešdien, padomju režīma īstenotajā Krimas tatāru deportāciju 78.gadadienā, piedaloties Krimas tatāru Medžlisa organizētajā videokonferencē, norādīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Kā informēja Saeimas Preses dienestā, Mūrniece konferencē uzsvēra, ka Latvijas interesēs ir Ukrainas pilnīga uzvara un tās teritoriālās suverenitātes atjaunošana, un Krimai jāatgriežas Ukrainas sastāvā.

"Tas ir priekšnoteikums ilgtspējīgam mieram Eiropā. Krimas tatāri ir Ukrainas patrioti, un, domājot par Ukrainu, domājam arī par Krimas tatāriem," sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Mūrniece arī atzīmēja, ka 2019.gadā Saeima lēma pret Krimas tatāriem īstenotās deportācijas un izvērsto teroru atzīt par padomju režīma īstenotu genocīdu un atkārtoti nosodīja 2014.gadā Krievijas īstenoto Krimas aneksiju. Tāpat deputāti uzsvēra nepieciešamību turpināt stingru Krimas aneksijas neatzīšanas politiku, atzīmēja Mūrniece, paužot, ka Latvija neļaus šim jautājumam pazust no starptautiskās dienaskārtības.

Ukrainas pilsoņi, Krimas tatārus ieskaitot, jau gandrīz trīs mēnešus varonīgi cīnās un pārsteidz pasauli, norādīja Saeimas priekšsēdētāja. Ukraina ir nodemonstrējusi, ka patriotisms un vienotība cīņā pat ar brutālu varu ir nesalaužams spēks. Ukrainas izturību un bruņoto spēku profesionālismu ir novērtējuši pasaules demokrātiju līderi.

Mūrniece arī uzsvēra, ka demokrātiskā pasaule atbalsta Ukrainu cīņā pret agresoru. "Mēs nezinām, cik ilgi vēl Krievija turpinās uzbrukt, bet mēs zinām, ka karš beigsies. Esam solidāri ar jums, dārgie draugi," teica Mūrniece.