Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Latvijā \ Politika

Krauze: Zaļo un zemnieku savienība "bija, ir un paliks"

© Dmitrijs Suļžics / F64

Zaļo un zemnieku savienība "bija, ir un paliks" arī pēc Latvijas Zaļās partijas (LZP) aiziešanas prom no partiju apvienības, paziņoja ZZS līdzpriekšsēdētājs, LZS līderis Armands Krauze.

ZZS notiek sarunas ar citām partijām, kurām plānots pievienoties apvienībai, un šajā procesā steigties nav nepieciešams, apgalvoja politiķis.

Apvienība arī saglabās savu nosaukumu, ņemot vērā, ka tajā esot "ļoti daudz zaļi domājošu cilvēku", pauž Krauze. Politiķis uzsver, ka LZS, kura pašlaik veido ZZS, esot ļoti daudz zaļo zemnieku, kuri strādājot atbilstoši vides aizsardzības tendencēm Eiropas Savienībā.

LZS priekšsēdētāja ieskatā, LZS ir daudz vairāk iestājusies zaļajām idejām nekā Zaļā partija, kura neesot bijusi gatava cīnīties par tādām zaļām idejām, kuras zemnieki jau ievērojot.

Krauze arī norādīja, ka Tavara LZP nerosināja pārtraukt ZZS ar partiju "Latvijai un Ventspilij" ("LuV") pašlaik spēkā esošo līgumu, kas paredz sadarbību līdz 13.Saeimas pilnvaru beigām. Savukārt, ņemot vērā LZP noraidošo pozīciju, bija skaidrs, ka, ja LZP paliktu apvienībā, ZZS nebūtu noslēgusi sadarbības līgumu ar "LuV" par sadarbību 14.Saeimā, pauda LZS līderis.

Līdz ar to LZP aiziešanu no apvienības Krauze nesaista ar šīs partijas attieksmi pret "LuV", bet ar to, ka LZP līderim Edgaram Tavaram esot savas "iekšējās problēmas", piemēram, "zema atpazīstamība sabiedrībā". Tāpēc līdzšinējais kolēģis esot nolēmis aiziet prom, lai iegūtu atpazīstamību, kā arī nākotnē varētu vadīt vai nu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju vai arī dibināt un vadīt atsevišķu Vides ministriju ministra amatā, uzskata LZS līderis.

Krauze arī uzsvēra, ka ZZS apvienības pamatsastāvā nepievienosies partija "Latvijai un Ventspilij". Reizē politiķis atzina, ka līdz 13.Saeimas beigām ir spēkā ZZS pirms četriem gadiem noslēgtais sadarbības līgums ar šo partiju, kas paredz iespēju deleģēt tās pārstāvjus kā kandidātus rudenī gaidāmajām 14.Saeimas vēlēšanām.

Vaicāts par ZZS premjera kandidātu, kam ZZS izvirzījusi Viktoru Valaini, Krauze uzsvēra, ka pašlaik Saeimas deputāts Valainis ir vienīgais LZS un ZZS kandidāts Ministru prezidenta amatam 14.Saeimas vēlēšanām.

LETA jau rakstīja, ka LZP gaidāmajās 14.Saeimas vēlēšanās startēs kopā ar Latvijas Reģiona apvienību (LRA), pametot ZZS, paziņojumā presei apgalvo Krauze.

Savukārt LZP paziņoja par "jaunas politiskās platformas pieteikumu" kopā ar LRA un Liepājas partiju.

Jau vēstīts, ka ZZS frakcijas vadītājs, LZS politiķis Uldis Augulis.(ZZS) Saeimas frakcija pēc šķelšanās "lielā mērā" turpinās strādāt līdzšinējā sastāvā. Politiķis gan norādīja, ka no frakcijas deputātiem pašlaik ir informācija par Tavaru, kura vadībā LZP plānojot aiziet no kopā ar LZS veidotās ZZS. Auguļa ieskatā, ja kāds ir izlēmis aiziet no apvienības, tad arī vīrišķīgi būtu kļūt par pie frakcijām nepiederošo deputātu.

Reizē Augulis uzsver, ka vēlas saglābāt pēc iespējas visu ZZS frakciju, kurā strādā cilvēki, kurus viņš ļoti augsti vērtē un kuri ir spējīgi, gudri, ar pieredzi un zināšanām. Pašlaik vēl viss ir procesā un, ja būs kādi deputāti, kuri nolems atstāt partiju apvienību, no vienas puses viņiem arī pašiem būtu jādomā, kā rīkoties saistībā ar darbu frakcijā, uzskata politiķis.