Kariņš: pieņemtais lēmums par Covid-19 regulējumu no aprīļa ir kompromiss

© Kaspars Krafts / F64

Valdības otrdien pieņemtais lēmums par Covid-19 regulējumu no aprīļa ir kompromiss starp tiem, kuri uzskata, ka regulējumu vajadzētu vēl vairāk mīkstināt, un tiem, kuri uzskata, ka šāds lēmums pieņemts pāragri, Ministru kabineta sēdes vērtēja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Šādu viedokli Kariņš izteica pēc tam, kad Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Egils Baldzēns aicināja valdību ar ierobežojumu atcelšanu uz priekšu virzīties vēl straujāk.

Ministru prezidents sacīja, ka tas, kas Latviju atšķir no citām valstīm Covid-19 ziņā, ir lielā mirstība. "Tā ir mūsu atšķirība no daudzām valstīm. Latvijā cilvēki joprojām ievērojamā daudzumā mirst no Covid-19. Tā slimība joprojām ir bīstama," teica Kariņš.

Tiem, kuri no 1.aprīļa vēlas vēl vairāk mīkstinātus ierobežojumus, Kariņš atgādināja, ka par dažādiem risinājumiem diskusijas notikušas Operatīvās vadības grupas (OVG) līmenī.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) piebilda, ka ir gandarīts ar pieņemto lēmumu, jo ar to pildīts iepriekš sabiedrībai dotais solījums. Tāpat viņš uzsvēra, ka no 1.aprīļa epidemioloģiskās drošības ziņā pieaugs indivīda atbildība par savu veselību, jo valsts šo atbildību faktiski vairs neuzņemsies.

Pavļuts pauda, ka pašlaik nav iespējams prognozēt, kāda būs epidemioloģiskā situācija šī gada rudenī, tādēļ, ja situācija Covid-19 ziņā pasliktināsies, par to operatīvi tiks informēta valdība, lai varētu pieņemt atbilstošus lēmumus.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (K) sēdes laikā pauda vērtējumu, ka pandēmijas laikā kopumā Latvijas ierobežojumi transporta nozarei esot bijuši stingrākie starp Baltijas valstīm, un arī otrdien pieņemtais lēmums nenoņemot visas atšķirības. Tādēļ ministrs aicināja OVG turpināt diskusijas par iespēju Latvijas ceļošanas prasības personām no trešajām valstīm pielīdzināt Lietuvai un Igaunijai, ņemot vērā, ka arī Veselības ministrija (VM) norādījusi, ka ceļošana epidemioloģiskus draudus šajā brīdī nerada.

Tāpat sēdē noritēja diskusija starp Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāju Ingu Vanagu un izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci (K), kurā Vanaga uzskaitīja virkni detaļu, kas, viņasprāt, jaunajā regulējumā būtu jāpārveido. Lielāko daļu no prasībām ministre noraidīja.

Kā ziņots, Ministru kabinets otrdien vienojās par Covid-19 drošības pasākumu regulējumu no 1.aprīļa, kas paredz atteikties no vēl vairākiem ierobežojumiem.

Svarīgākais