Pirmdiena, 2.oktobris

redeem Ilma, Skaidris

arrow_right_alt Latvijā \ Politika

Gobzems ticis atbrīvots pēc aizturēšanas Tukumā [papildināts 14:55]

© instagram.com / @aldisgobzems

Valsts policija (VP) atbrīvojusi pirmdien, 6. decembrī, rīta pusē Tukumā aizturēto Saeimas deputātu Aldi Gobzemu (LK), apstiprinājusi VP pārstāve Gita Gžibovska.

Deputāts tika īslaicīgi aizturēts par nesankcionētas sapulces rīkošanu.

Gobzems vietnē "Facebook" publiskoja tiešraidi, vēstot, ka viņš ir atbrīvots. Tāpat viņš ziņoja, ka dosies tālāk iepriekš plānotajā "Rododendra" tūrē.

Pret mītiņa organizatoru Tukumā Valsts policija sākusi divus administratīvo pārkāpumu procesus. Viens process sākts par nepakļaušanos amatpersonu likumīgajām prasībām un otrs pēc likuma "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" pārkāpumiem, kā noskaidrotsValsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Tāpat sākti vairāki administratīvo pārkāpumu procesi pret citiem nesankcionētās sapulces dalībniekiem, un tiks vērtēta arī pārējo sapulces dalībnieku atbildība.

Valsts policija aicina neapmeklēt šādas nesankcionētas sapulces.

Gobzems pēc atbrīvošanas no policijas iecirkņa sociālo tīklu platformās paziņojis, ka par likuma "pārkāpšanu" pieprasot "atlaist visus Tukuma mentus" un prasīšot iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP) un Valsts policijas priekšnieka Armanda Ruka demisiju par pretlikumīgu rīcību pret deputātu.

Tāpat, neskatoties uz notikumu Tukumā, deputāts devies tālāk uz Talsiem, kur viņš iepriekš bija izsludinājis tikšanos ar iedzīvotājiem. Ja deputātu aizturēšot Talsos, tad viņš braukšot uz Ventspili, Liepāju un citām pilsētām.

Uz tikšanos ar Gobzemu Talsos bija sanākuši vairāki desmiti cilvēku, liecina sociālajos medijos ievietotie video.

Jau ziņots, ka Gobzemu pirmdien policija aizturēja Tukumā, kur viņš ar speciāli sagādāto un aplīmēto autobusu bija ieradies, lai sāktu viņa reklamēto protesta akciju pret valsts varu. Tikšanās vieta bija paredzēta pie veikala "Lidl", bet aizturēšana notika pāri ielai pie vietējās benzīna uzpildes stacijas.

Uz Gobzema ierašanos Tukumā bija sanākuši vairāki desmiti cilvēku, no kuriem daļa skaļi likumsargiem pārmeta par politiķa aizturēšanu.

Valsts policija paziņoja, ka pirmdien Tukumā tika konstatēta iepriekš nepieteikta, nesankcionēta sapulce. Notikuma vietā policijas amatpersonas pasākuma organizatoru aicināja nekavējoties pārtraukt administratīvo pārkāpumu, taču persona atteicās to darīt. Līdz ar to saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu persona tika aizturēta un nogādāta policijas iecirknī, lai pieņemtu paskaidrojumu.

Saeimā atzina, ka deputātu aizturēt administratīvā procesa ietvaros var tikai ar Saeimas piekrišanu.

Satversmes 29. pants nosaka, ka Saeimas locekli nevar apcietināt, izdarīt pie viņa kratīšanas, ne citādi aprobežot viņa personas brīvību, ja tam nepiekrīt Saeima. Vienlaikus šis pants paredz, ka Saeimas locekli var apcietināt, ja to notver pie paša nozieguma pastrādāšanas.

Mikroblogošanas vietnē "Twitter" Saeimas deputāts Aldis Gobzems ievietojis ierakstu, kurā apgalvo, ka pieprasīs iekšlietu ministres un Valsts policijas priekšnieka demisiju.