Rinkēvičs par gaidāmo samitu: Pastiprināti jāvērš uzmanība partnervalstu noturībai hibrīdo uzbrukumu un kiberdraudu novēršanā

© Dmitrijs Suļžics / F64

Gaidāmajam Austrumu partnerības samitam ir jāapliecina Eiropas Savienības (ES) Austrumu partnerības nozīme ES ārpolitikā, uzskata Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Kā informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), pirmdien Rinkēvičs piedalījās ES un Austrumu partnerības valstu ārlietu ministru darba pusdienās Briselē. Tikšanās laikā galvenā uzmanība tika veltīta Austrumu partnerības samita sagatavošanai, kas norisināsies 15.decembrī Briselē. Ministri apmainījās viedokļiem par samita sagaidāmajiem rezultātiem, uzklausīja partnervalstu skatījumu par ES Austrumu partnerības politikas nākotni, tās ilgtspēju un konkrētām sadarbības jomām.

Rinkēvičs uzsvēra, ka gaidāmais samits apliecinās Austrumu partnerības politikas nozīmīgumu ES kaimiņpolitikas kontekstā. Ministrs norādīja, ka augstākā līmeņa tikšanās laikā jādefinē ilgtspējīgi Austrumu partnerības politikas mērķi, kuru īstenošana apliecinātu Austrumu partnerības stratēģisko nozīmi reģionā. Samitā panāktā vienotā izpratne par Austrumu partnerības politikas tālākajiem mērķiem atspoguļojama kopīgā ES dalībvalstu un Austrumu partnerības valstu deklarācijā.

Ministrs norādīja, ka Austrumu partnerības ietvaros ES kopā ar partnervalstīm uzņemas konkrētas saistības, kas būs atspoguļotas samita deklarācijā. Ministrs atzīmēja partnervalstu atbildību turpināt reformu ieviešanu, kas praktiski apliecinātu to apņēmību strādāt eirointegrācijas virzienā.

"Gan partnervalstu centieniem, gan ES atbalstam prioritāri jāfokusējas uz reformu turpināšanu Austrumu partnerības valstu labas pārvaldības un tieslietu sistēmas stiprināšanā, kā arī korupcijas novēršanā. Pastiprināti jāvērš uzmanība partnervalstu noturībai hibrīdo uzbrukumu un kiberdraudu novēršanā un cīņā ar dezinformāciju," pauda Rinkēvičs.

Rinkēvičs arī uzsvēra, ka jāatbalsta trīs Austrumu partnerības asociētās valstis - Gruzija, Moldova un Ukraina, sniedzot tām iespējas pakāpeniskai integrācijai ES iekšējā tirgū, kā arī intensificējot ar tām dialogu drošības un aizsardzības jomā.

Latvijā

Augstākā tiesa (AT) atteicās ierosināt kasācijas tiesvedību, tādējādi stājās spēkā notiesājošs spriedums, ar kuru mobilo telefonu zaglim piespriesta brīvības atņemšana uz trīs gadiem, aģentūru LETA informēja AT.

Svarīgākais